Очисні споруди відновлюють

Мова – про реконструкцію однієї з трикоридорних аеротенків у селі Затурино. Наразі ремонтні роботи тривають на першій лінії аераційної системи. Очисні споруди збудували тут ще в 1973 році. Тож більшість систем потребуть ремонту.

Це Затуринські каналізаційні очисні споруди. Стоки тут очищують у два етапи – в механічний та біологічний способи. 

А це – великі проточні басейни, де відбувається постійна взаємодія води з активним мулом та киснем. Їх називають трикоридорними аеротенками. Їх на підприємстві два. Після проходження всіх етапів механічної очистки стоки подають до них. І тут розпочинається процес біологічної очистки стічних вод. Наразі триває реконструкція одного з них. Востаннє ремонт цієї системи був у 2005 році, тож відновлення вона потребує. 

Сергій Мистюк, начальник дільниці Затуринської очисної каналізаційної станції

- Проводиться демонтаж старої аероційної системи, яка відпрацювала свій ресурс, на більш нову та сучасну для подальшої експлуатації та поліпшення очистки стічних вод і їх роботи.

Ремонтні роботи проводять у рамках виконання Інвестиційної програми на 2018 рік.

А це робочий аеротен. 

- Оця коричнева суміш - це активний мул, так звані мікроорганізми. Активний, циркуляційний мул. Тут проходить його відновлення, а далі проходить його робота і очистка. Це є початком біологічної очистки очисних споруд.

Оновлена система покращить не лише процес очищення, а й сприятиме енергоефективності підприємства. Після очищення, вода подається до біологічних ставків, а згодом потрапить до річки Коломак.

Цьогоріч Затуринські очисні модернізують. На них ввели в експлуатацію нову механізовану решітку з нержавіючої сталі, яка є більш надійною в роботі. А тим часом ремонтні роботи на першій лінії тривають. На черзі - друга система.

Стрічка новин