У Полтаві вперше вручили обласну премію імені Феодосія Рогового

Лауреатів визначали у двох номінаціях

У першій – «Сучасна проза» – журі нагородило члена Національної спілки письменників України Сергія Осоку (Нечитайла). Премію Рогового йому принесла збірка оповідань «Нічні купання в серпні». В іншій номінації – «Громадська діяльність» – лауреатом став ветеран педагогічної праці, письменник Юрій Роговий. Його відзнака – за популяризацію творчого доробку батька, Феодосія Рогового. 

Сам лауреат не зміг бути присутнім на церемонії нагородження. Диплом за нього отримала дружина. Загалом цією премією нагороджують авторів високохудожніх прозових творів та людей, чия громадянська діяльність спрямована на розбудову демократичної української держави. Відтепер її вручатимуть щороку до Дня народження Феодосія Рогового – 27 серпня.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім.В.Короленка

- Думка така виникала давно і намагалися пересвідчити наших керівників, щоб ця премія була. І, врешті-решт, до нашого голосу дослухалися, і Феодосій Роговий приходить ще в одній іпостасі. Вже у премії, через яку ми утверджуватимемо Україну і нашу духовність.

Віра Мелешко, зав. кафедрою укр.літератури ПНПУ ім.В.Короленка

- Я вважаю, що високоповажне журі спрацювало дуже добре, визначивши власне оцих лауреатів – Сергія Осоку (Нечитайла) та Юрія Рогового. Це сьогодні дві постаті Полтавщини, які репрезентують сучасну Україну, і Україну, яка була, і Україну, яка є, але репрезентують Україну майбутню, Україну високоестетичну, Україну, яка працює.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію