Під обласною державною адміністрацією традиційно провели флеш-моб

«Живий тризуб» – саме так організатори назвали захід. Ще з 2011 року полтавці в День Незалежності збираються на одній і тій самій локації формують державний герб України, співають гімн та вітають країну зі святом.

Перед обласною державною адміністрацією – натовп. Всі вони – учасники  акції під назвою «Живий тризуб». Все починається о 12 годині. Організатор Юліан Матвійчук розпочинає з промови: вітає присутніх зі святом. Згадують воїнів, які захищають незалежність України. Полеглих вшановують хвилиною мовчання. 

Юліан Матвійчук, організатор акції

- Полтава – це, можливо, єдине місто на Лівому березі Дніпра, де відбувається акція «Живий тризуб». Акція має насамперед об'єднавчий характер через те, що іде у нас війна на Сході України, і це певна ідентифікація суспільства, тобто, люди ідентифікують себе, що ми є українці. Ми тут були, є і будемо. Що Полтава – не такий регіон, що може там перейти до ворога.

Після привітань люди збираються на площі та формують собою Тризуб. За проектом він кольоровий. Всім роздають жовті та блакитні папірці. По команді їх підіймають.

Учасників акції багато. До флеш-мобу приєднуються щорічно. Полтавка Іванна Браїлко – вперше.

Іванна Браїлко, учасниця флеш-мобу

- Я сьогодні вперше беру участь у флеш-мобі. Для мене це дуже цікаво і незвично. Я взагалі патріотка України, я дуже люблю святкувати всі українські свята разом з родиною.

Є і такі, хто традиції засновує змалку. Анатолій Ханко – з родиною. Його сину ще немає 2 років. Разом брали участь у заході.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- З дружиною ми всьоме долучаємося до цього заходу. Як і сам тризуб у Полтаві. А сина Остапа сьогодні вперше привели, йому рік і три місяці. День незалежності – це свято радості за державу і біль, що з нами на цій площі немає тих хлопців. Які в землі українській, які захистили цю землю і жодна російська нога не ступила на Полтавщину.

Майже всі, хто долучився до флеш-мобу, одягнулися у вишиванку. Анна Литовченко також прийшла у вишитій сорочці. Каже: такі заходи об'єднують та піднімають патріотичний дух.

Анна Литовченко, полтавка

- День Народження нашої країни. Нам треба об'єднуватися, нам треба бути сильними, незалежними духом. Саме тоді ця незалежність і цей спокій буде у нашій країні на всій території, а так незалежність – це тут. Це не пояснити словами.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію