У День Незалежності до пам'ятника Іванові Мазепі полтавці прийшли з квітами

Святкові урочистості відбулися на Соборному майдані. Хвилиною мовчання учасники заходу згадали загиблих борців за Незалежність та поклали квіти до пам'ятника. Що для полтавців «незалежність» та чому вона важлива - дізнавалася Крістіна Брігіда.

Анатолій Семенович з дружиною сьогодні у вишитому вбранні. Прокинулися рано, аби не запізнитися на свято. День Незалежності подружжя традиційно відзначає з усім містом.

Анатолій Верьовка, полтавець

- Це ж головне свято України на сьогоднішній день і на майбутнє не тільки. Це ще ми пізно і прийшли, бачимо людей тут багато. Ми думали? найперші прийдемо.

Задовго до початку урочистостей біля пам'ятника Івану Мазепі полтавці збираються на Соборному майдані. Настрій у всіх піднесений.

Іван Бадула, полтавець

- Настрій святковий. Адже сьогодні – головне наше свято. Не може бути поганого настрою. Погода гарна. Свято.

Рівно о 9-ій починаються урочистості. Полтавці йдуть до пам'ятника з квітами. Білі хризантеми до монументу принесла і Анастасія Голос. Дівчина народилася вже в незалежній Україні. Як-то – бути по-справжньому незалежною, каже, знає.

Анастасія Голос, полтавка

- Незалежність - це коли люди вільні, вони можуть вільно висловлювати свою думку. Вони не залежні від чиєїсь думки, не залежні від чиїхось дій.

Своє значення вкладає у це слово і голова обласної ради Олександр Біленький.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Для мене це - реалізація мрії, і щоб українська мрія бути незалежною, нарешті, втілюється в реальність. Вона втілюється через кров, через втрати, через певні труднощі для людей, для країни, для армії. Але це той шлях, який ми повинні пройти і вибороти дійсно свою незалежність, не подаровану в 91-ому році, пролита кров'ю і потом на Сході нашої країни.

27 років Україна незалежна. У День її народження полтавці мають побажання до своєї держави.

Тетяна Горячевська, полтавка

- Я бажаю в цей день бути завжди незалежною, гордою, справедливою країною, закінчення війни, але тільки перемогою!

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію