На території Краєзнавчого музею пройшла благодійна акція «Шануймо своє, українське»

Зустрічали гостей показом старовинних вишиванок, піснями про матір та презентацією української моди. Серед присутніх – представники різних європейських країн. Захід відбувся вдруге. Мистецька акція стала заспівом до проведення в обласному центрі державних свят – Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.

Розпочалася подія о 20.00. На вході гостей зустріли дівчата у костюмах народів світу. Організатори діляться: хотіли привернути увагу полтавців і гостей до головного: мови, культури, звичаїв. Щоб ніхто не залишився байдужим до своєї країни.

Валентина Вождаєнко, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

- Приємно, що нашу культуру шанують в Європі, ми часто буваємо на різних фестивалях. Вони вражені нашими виступами, ми – їхніми. Але ми сьогодні віншуємо та шануємо своє.

Серед гостей – мер міста Свіднік із Словаччини Жан Холодняк. Говорить: безмежно радий бути присутнім на такому святі. Українці, переконаний, –  привітні люди, які заслуговують на те, щоб їхня країна була незалежною. А ще вражений виступами полтавських артистів.

Жан Холодняк, мер міста Свіднік (Словаччина)

- Глибока культура людей зближує. Де є культура, там нема війни. Де є культура, там є друзі. Така культура потішить душу і серце.

Святковим стрижнем заходу стала демонстрація кращих сучасних зразків одягу «Барви України», «Жовто-блакитної колекції» та показ модельною агенцією унікальних старовинних вишиванок. Не залишила байдужою українська вишиванка і гостю з Італії. 

Тамара Позднякова, голова громадської організації у Венеції «Україна Плюс»

- Такий дух, така атмосфера гарна. Ну а найголовніше, що українська мова, звучить українська пісня, українська вишиванка. Тобто, це – так достойно.

Мистецтво Полтавщини представили концертний ансамбль «Чураївна» та солістка Полтавської обласної філармонії Лариса Борисенко. Вона свою пісню присвятила матерям, які не дочекалися своїх синів з війни.

Зібрані під час акції кошти будуть передані дирекції Полтавського Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Витратити їх обіцяють на ремонт будівлі.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію