Місто – у квітах та прапорах

Полтава відзначила День Прапора та розпочала святкування Дня Незалежності. За традицією вранці містяни прийшли до пам'ятника Тарасові Шевченку, поклали квіти до його підніжжя та колоною вирушили до Монументу Загиблим Українським козакам. Там міський голова вручив цьогорічним лауреатам премію Самійла Величка. 

Замислений Шевченко, жовто-сині прапори, полтавці у вишиванках - біля Краєзнавчого музею з самого ранку збираються містяни. Разом вони відзначають День Державного Прапора. До початку урочистостей діляться своїми знаннями про жовто-синє полотно.

- Синє це що?

- Це небо.

- А жовте?

- Це поля.

Фанфари, і біля Краєзнавчого з'являється головний герой свята - український прапор. Військові здіймають його у небо. Далі - власне покладання квітів. Троянди, гвоздики, хризантеми полтавці несуть до пам'ятника Тарасові Шевченку. 

Після цього колона вирушає до Пам'ятника Загиблим Українським козакам. Її очолює Полтавський міський голова Олександр Мамай. У такий спосіб у Полтаві вшановують пам'ять тих, хто віддав своє життя за Незалежність України. Покладання квітів до цього знаку відкриває святкування Дня Незалежності у місті.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Для нашої країни дуже велике свято. Тому що сьогодні саме вкрай необхідно нашій країні - дійсно незалежність. І сьогодні саме 27-ий рік. Користуючись нагодою, хочу побажати всім без винятку мешканцям нашого міста, не тільки нашого Полтавського краю, а всієї нашої незалежної держави під назвою Україна, єднання. Сьогодні нам так цього не вистачає. Хочу побажати вірити у свій народ, хочу побажати вірити у свою державу.

Полтавці незалежність перш за все називають «свободою».

- Незалежність - це коли людина почуває себе вільною, вона може вільно висловлювати свою думку і жити, не задумуючись про те, що є якісь обмеження.

- Незалежність - це в першу чергу свобода вибору. Україна зробила свій вибір, і тепер ми на правильному шляху.

Біля Пам'ятника Загиблим козакам щороку напередодні 24 серпня вручають премію Самійла Величка. Цього разу лауреатів відзначають грамотами, пам'ятними монетами із зображенням козацького літописця, а також грошовими винагородами. Свою премію у номінації «Відображення історії України в художній літературі» отримує і Олексій Неживий.

Олексій Неживий, лауреат премії Самійла Величка

- Коли береш у руки і тримаєш ці книжки, ці фоліанти, то з'являється відчуття причетності до вагомості нашої вітчизняної історії. Самійло Величко був одним із ідейних, ідеологічних сподвижників часів Богдана Хмельницького. Він твердо стояв на цих позиціях української державності.

Загалом премію Самійла Величка вручили у семи номінаціях за кращі здобутки, які утверджують гуманістичні та національні ідеали, ідеї незалежності України.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію