День вулиці Незалежності святкували в Хоролі

Традційно цей захід у місті проводять напередодні Дня незалежності України.

Свято однієї з основних вулиць, живої артерії міста, започаткували в 2016 році. Воно припало до душі багатьом мешканцям міста. Адже має важливе символічне значення для тих людей, у пам’яті яких закарбувалися особливі моменти навчання, праці, проживання у цій частині Хоролу.

Історія сучасної назви вулиці Незалежності бере свій початок 14 січня 2016 року, коли на п’ятій позачерговій сесії Хорольської міської ради сьомого скликання депутати прийняли рішення про перейменування 22-х вулиць і 3-х тупиків міста. Саме цього дня на виконання законів декомунізаційного пакету вулицю Карла Маркса перейменували на вулицю Незалежності.

А якщо поринути в глибину віків, то історія міста зберегла факти існування вулиці під назвою «Мала Кременчуцька». Довжина її сягала рівно 2100 м від приватного міського реального училища до Соборної церкви. На рубежі XIX-XX століть її ошатною окрасою були архітектурні перлини, які й до нинішнього часу залишилися як унікальні споруди міста. Зокрема, такими є будівлі Хорольської центральної районної бібліотеки, міської ради, районного будинку культури, управління соціального захисту населення, ТОВ «Подоляночка» та інші. 

На урочистому заході відбулася церемонія вручення дипломів державним установам і організаціям, юридична адреса яких зареєстрована на вулиці Незалежності. Нагадаємо, цьогоріч Хорольську ЦРБ  удостоїли звання найактивнішої бібліотеки. Окрім того, нагородили дипломами хорольців, які копіткою науковою працею поповнили в інтернет-просторі Вікіпедіюбезцінною інформацією про рідний край.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію