Волонтери передали військовому госпіталю медичний відсмоктувач

Його лікарі використовують при хірургічних операціях. Кошти на апарат Полтавському Батальйону Небайдужих вдалося зібрати на благодійних ярмарках у будиночку Святого Миколая. Чому без цього обладнання медикам не обійтися – знає Крістіна Брігіда.

- Хай Бог допомагає у Вашій добрій справі. Я думаю, це Вам допоможе. Буде легше лікувати наших захисників.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір передає лікарям важливий вантаж. У цій коробці – сучасний медичний відсмоктувач. Придбали його волонтери Полтавського Батальйону Небайдужих. Вартість – близько 5 тисяч гривень. З коштами на нього допоміг постійно діючий ярмарок у будинку Святого Миколая.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький 

- Ті кошти, які збирає будинок Миколая, ми, волонтери Полтавського Батальйону Небайдужих, скеровуємо на благодійні справи. Вже було кілька апаратів, назву яких мені складно вимовити, було передано в дитячу лікарню, а сьогодні ми передаємо цей портативний відсмоктувач в реанімацію нашого військового госпіталю.

Цей прилад медики використовують при операціях. За допомогою нього позбавляються від біологічної рідини або крові в черевній порожнині, застосовують при сонації трахеї.

Ярослав Полтавець, т.в.о. начальника хірургічного відділення військового госпіталю

- Коли йде крововтрата, вона заливає рану, і просто дуже важко роздивитися, звідки йде кровотеча для того, щоб її ефективно зупиняти. Цей апарат дійсно є необхідним.

Складається він із набору таких трубок та основного контейнеру.

- Це контейнер, де збирається все, що відсмоктується. Інше йде з'єднання між самим компресором, який тут знаходиться, і повторно. І за рахунок цього тут складається від'ємний тиск. І йде безпосереднє відсмоктування.

У передових країнах світу, говорять медики, подібні відсмоктувачі знаходяться поряд із кожним операційним столом. У військовому госпіталі операційних місць два, але до цього часу апарат був один. Тепер мають новий. До того ж – портативний.

Ярослав Полтавець, т.в.о. начальника хірургічного відділення військового госпіталю

- Він легкий в пересуванні. Його можна швидко переносити, якщо треба швидку заміну одного апарату іншим. Це все прискорює роботу. Плюс дівчатам його буде легше тягати. Все-таки стаціонарні великі апарати вони і важкі, і громіздкі, і займають багато місця.

Одразу після передачі обладнання медичний відсмоктувач вирушив на свою першу операцію у військовому госпіталі.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію