На свята працівники рятувально-водолазної служби працюватимуть у посиленому режимі

Щоб відпочинок не закінчився трагедією, рятувальники просять не ігнорувати правила поведінки на воді. Основні причини нещастя під час відпочинку біля річки, говорять, – недотримання елементарних рекомендацій.

Погода на святкові дні сприяє відпочинку біля водойми. Полтавці масово купаються на річці. Працівники водолазно-рятувальної служби закликають полтавців та гостей міста не нехтувати правилами поведінки на воді. Максимальна увага має бути зосереджена на дітей. Останніх взагалі, говорять, без нагляду не залишати. 

Начальник водолазно-рятувальної служби наголошує: вода не прощає алкоголю.

Євген Савчук, начальник КУ «Полтавська міська рятувально-водолазна служба»

- Шановні полтавці та гості нашого міста, наближається головне свято нашої держави - День Незалежності. Користуючись нагодою, хотілося б звернутися до мешканців нашого міста та гостей з приводу поведінки на воді. Пам'ятайте: пірнати у воду в місцях, не призначених для купання, категорично заборонено. І найголовніше – бережіть своє особисте життя.

На території міста є 11 облаштованих пляжів. Біля них повністю розчищене дно акваторії. На жаль, місцях масового відпочинку не облаштовані рятувальними постами. У полтавській водолазній службі – 5 працівників. 

Якщо ви стали свідками нещасного випадку на воді, негайно повідомте рятівників. Вони будуть патрулювати річку з 8 ранку до 21 години.

Іван Білаш, рятувальник-водолаз

- Якщо нам надійшла інформація, що людина потребує нашої допомоги, то група в складі 2 водолазів і моториста-керувальника виходить на місце події. Якщо людину ми ще не побачили, то 2 водолази вистрибують з човна і підтягують людину до берега.

Найголовніше, говорять рятувальники, – щоб свідки точно вказали місце, де трапилася надзвичайна ситуація. У такому випадку людина протягом 1 хвилини буде на березі. Працівники служби викликають швидку допомогу одразу після надходження сигналу. 

Якщо вам довелося самотужки рятувати потопаючого, говорять рятувальники, головне – не розгубитися і підпливати до постраждалого ззаду, обхопити руками і повільно буксирувати до берега. Не ігноруйте прості правила і рекомендації. Вони допоможуть зберегти ваше життя і здоров'я.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію