Пройшла друга хвиля підписання договорів з пацієнтами

15 серпня Національна служба здоров’я України завершила «2 хвилю». ЇЇ результатом стало укладання договорів з 389 закладами комунальної форми власності, 40 закладами приватної форми власності та 33 лікарями-ФОПами.

Це в 3 рази перевищує “першу хвилю”, коли було заключено 161 договір. Так, близько половини всіх комунальних  закладів, що надають первинну медичну допомогу, вже з вересня працюватимуть у новій системі фінансування охорони здоров’я.  

Нова система фінансування закладів первинки передбачає механізм капітації. Тобто здійснення щомісячної оплати медичних послуг за кожного пацієнта незалежно від того, чи звертається він за медичними послугами чи ні.  Під час “другої хвилі” найактивнішими були заклади у Харківській (58) та Львівській областях (34).  

Ознайомитися з повним переліком установ, які підписали договір можна на сайті НСЗУ. Можливість заключити договори отримали лише ті заклади, які повністю виконали вимоги. Зокрема, були підключені до системи “Електронного здоров’я”, автономізовані, мали медичну ліцензію та відповідали примірному табелю оснащення.

"Очікують, що в “третю хвилю” договори заключать всі інші заклади первинки. Певно найбільшою перепоною до укладання договору зараз є відсутність автономізації, адже ще не всі місцеві ради прийняли відповідні рішення”, - відзначив експерт проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead Євген Гончар.

До кінця 2018 року фінансування будуть здійснювати так: заклад отримуватиме кошти за пацієнтів з “червоного списку” (прописаних на території обслуговування закладу) і додатково до цього кошти за пацієнтів з “зеленого списку” (тих, що підписали декларацію). При цьому від загальної кількості пацієнтів “червоного списку” щомісячно будуть віднімати пацієнтів, які вже підписали декларації із лікарями.

Головними перевагами нової системи для пацієнтів стала реальна можливість вільного вибору лікаря та запровадження гарантованого пакету послуг первинки.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію