У Кременчуці вперше запрацювала програма профілактики та лікування онкозахворювань

З початку серпня у Кременчуці діє фінансування Міської цільової програми лікування онкологічних та гематологічних захворювань.

За словами заступниці міського голови Ольги Усанової, у Кременчуці подібну програму прийняли вперше на підтримку кременчужан, хворих на онкологічні та гематологічні захворювання. А також із метою запровадження заходів із раннього виявлення та попередження цих хвороб.

Оскільки лікування на різні види раку є вартісним, цією програмою передбачено забезпечення за рахунок коштів міського бюджету безкоштовними препаратами для проходження 1-го  курсу хіміотерапії хворим із онкодіагнозом. Механізм отримання хіміопрепаратів нескладний. Спочатку пацієнт має одержати призначення на медичний препарат у лікаря в онкологічному диспансері. Наступним кроком є виписування сімейним лікарем рецепту на призначений препарат, після чого його видаватимуть у КП «Аптека №90». Вже маючи необхідні медпрепарати,  пацієнти приходитимуть в онкодиспансер для подальшого проходження курсу хіміотерапевтичного лікування.

Загалом, на придбання хіміотерапевтичних препаратів цього року в міському бюджеті передбачено 1,5  млн гривень. Наразі КП «Аптека №90» працює над створенням резерву необхідних препаратів, щоб хворі могли своєчасно їх отримати та вчасно розпочати курс хіміотерапії.

У рамках програми лікування онкологічних та гематологічних захворювань, за міські видатки також придбали мамограф. Його встановлять у Міському пологовому будинку. Вже з 1 вересня жінки, які зареєстровані в Кременчуці, зможуть безкоштовно проходити дослідження молочної залози на ньому.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію