На Полтавщині відкрився Національний Сорочинський ярмарок

Тисячі людей з різних куточків планети приїжджають поярмаркувати та повеселитися на батьківщині генія світової літератури Миколи Гоголя. Як пройшов перший день торгів, бачила Ірина Щербак.

Ірина Щербак, кореспондент 

- Щороку в кінці серпня Великі Сорочинці на тиждень стають торгівельним та культурним центром України. Адже саме тут проходить наймасштабніший ярмарок. Сотні народних умільців зі всієї країни привозять сюди свої вироби, аби вдаліше їх продати. Ходімо дізнаємось, хто завітав на 20-й ювілейний Сорочинський ярмарок.

- Від гетьманського монетного дому карбується брилочок, побажаємо щастя, здоров’я та сімейного благополуччя.

Третій рік поспіль Володимир Натальченко карбує на Сорочинському Ярмарку пам’ятні монети. 

Володимир Натальченко, коваль 

- Це свято, свято для душі. Мені приємно робити для людей монети, брилочки, щоб бачити, як вони радіють. Я їм вручаю монету, брилочок, і вони... ну це не передати просто.

Чого тільки не знайдеш на Сорочинському ярмарку. Тут і опішнянські глечики, і київські пряники, і різноманітні панно. Не обійшлися торги й без традиційного вбрання.

- Воно потім може бути, як вишиваночка і як суконька. Гарно.

Ця вся краса приїхала до Полтавщини із Західної України. 

Ольга Злепко, продає вишиванки 

- Тут є різні вишивки, ми приїхали саме з Яремче. Вишивка в нас є і ручної роботи, і машинна. Приїжджаємо сюди вже 15 років, нам дуже подобається Сорочинський ярмарок, самі організатори подобаються, дуже гарно.

А за цим прилавком майстриня з Полтавщини проводить майстер-клас зі створення народної ляльки. 

Наталія Свиридюк, працівник Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи

- Робимо хрестик знак Сонця, сонячне таке коло утворюємо. Це те, що є визначальним для української ляльки. Чому вона стала такою популярною, тому що ляльки з тканини, чи з трави є у кожного народу, але ось цей хрестик, знак Сонця, - найдавніший, саме українці зберегли.

Сорочинський ярмарок – це бренд, відомий далеко за межами України. Саме він може стати платформою по залученню нових інвестицій на Полтавщину, переконаний керівник Центру громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний.

Олександр Залужний, керівник Центру громадського моніторингу «Погляд»  

- Я вважаю, на Полтавщині повинна розвиватися переробна промисловість, і потрібно залучати іноземні інвестиції, і бачити тут, на Сорочинському ярмарку, великих, потужних виробників саме переробної промисловості з Європи, Нідерландів, з Німеччини, Франції. І залучити їх в економіку Полтавщини додаткові кошти, додаткові інвестиції. Якщо Сорочинська ярмарка перетвориться на Агро-бізнес, на таку економічну площину, на якій буде розвиватися аграрний бізнес Полтавщини, то це принесе тільки користь.

З Олександром Залужним погоджується і представник підприємства Аграрний Фонд Олег Клубу. Їхня компанія займається переробкою сировини та виготовленням борошна й крупи. 

Олег Клубу, представник підприємства Аграрний Фонд

- Україна та насамперед Полтавщина може бути тим драйвером розвитку економіки і світовою житницею якраз в плані виробництва сільгосппродукції. Тут створені і є від природи, і від людей всі передумови для цього.

Безліч різних локацій утворились на ярмарку. На кожній з них люди танцювали, веселились та співали пісні.

Ну і який же ярмарок без традиційних Гоголівських персонажів з «Вечорів на хуторі біля Диканьки». Розважали гостей чорт та Солоха.

Чорт і Солоха

- Забавляємо людей, ярмаркуємо і запрошуємо наших гостей до нас сюди на ярмарок. З задоволенням ярмаркуємо, чого і Вам бажаємо. 

Ось таким видався перший день славетного Сорочинського ярмарку. Попереду на гостей та туристів чекає 5 днів гулянь.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію