Полтавщина п’ята в Україні за кількістю опорних шкіл

В області стрімко розвивається мережа опорних шкіл. Наприкінці минулого навчального року в області діяв 31 опорний заклад. Наразі їх на 10 більше.

41 опорна школа та 159 навчальних закладів із інклюзивними класами "розмістили" Полтавщину на п’ятій позиції рейтингів Міністерства освіти і науки України. Планують, що до кінця 2018 року опорних шкіл на Полтавщині буде 57. 

В області стовідсоткове підвезення дітей та вчителів сільської місцевості. Такий показник забезпечують 352 автобуси, з яких 317 шкільних.

"За останні три роки закупили 60 автобусів. З них сім – за перше півріччя цього року. Ще шість плануємо придбати до кінця 2018-го. Крім того, є потреба в оновленні автопарку – необхідно ще 63 автобуси. У тому числі три спеціальні для дітей з особливими освітніми потребами", – прокоментувмла директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Протягом навчального року на майже 22 мільйони придбали обладнання для 32-х кабінетів природничо-математичного циклу. Загалом, в області 343 кабінети із сучасним технічним обладнанням. Проте необхідно облаштувати ще 198 кабінетів природничо-математичнихдисциплін. Поступово оновлюється і комп’ютерна техніка в школах. Упродовж 2018 року придбали 210 комп’ютерів, зазначила Олена Харченко.

До швидкісного інтернету не підключені 13% закладів загальної середньої освіти області – це 21 школа. Нова українська школа тісно пов’язана з інклюзивною освітою, наголосила головна освітянка області. Серед усіх регіонів України Полтавщина посідає п’яту позицію за рівнем організації інклюзивної освіти в навчальних закладах.

"Якщо на початок навчального року ми мали 140 закладів з інклюзивним навчанням, то на кінець року їх вже було 159. У понад 300 інклюзивних класах навчається більше 400 учнів. Це вдвічі більше, ніж торік", – додала Олена Харченко.

За словами Олени Харченко, до кінця року в області заплановано відкрити 32 інклюзивно-ресурсних центрів. З них 11 вже працює.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію