П’ятий сонячний годинник відтепер є у Миргороді

18 серпня у Миргороді відбувся п’ятий Український ковальський фестиваль ножових майстрів.  Цього разу майже 40 ковалів зібралися, аби продовжити ідею їхнього наставника, засновника фестивалю, загиблого в АТО коваля з с. Трудолюб Петра Федоряки. А саме створити в місті алею сонячних годинників.

За усталеною традицією, майстри на ковальському фестивалі зібрали п'ятий сонячний годинник. Його основу підготували в кузні Петра, а окремі елементи доробили під час фестивалю, - розповів коваль з Трудолюба Роман Марюта.

Дарувати часомір місту — це задум загиблого в АТО коваля із Трудолюба Петра Федоряки, який був засновником фестивалю. Чотири годинники вже встановлені і прикрашають територію міста, сказав співорганізатор і меценат фестивалю Дмитро Горячкін. А п'ятий кований часомір ставе черговим подарунком ковалів Миргороду.

Фестиваль проходив у зеленій зоні. А програма заходу була насичена: шабельний турнір, змагання лучників, виготовленнямачети, показові виступи федерації "Кендзюцу", метання ножів, дитяча кузня, обряди "кування весілля, майстер-класи з лиття бронзи та гончарювання, благодійний аукціон, виступи творчих колективів міста та запрошених артистів.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію