На футбол – по-новому

Стадіон імені Олексія Бутовського обладнали турнікетами. Це – одна з вимог європейської футбольної спільноти. Після виходу «Ворскли» до Ліги Європи клубу довелося модернізувати головну футбольну арену Полтавщини. Змінилося освітлення, місця для роботи преси тощо. 

20 травня 2018 року. Історичний день для футбольного клубу «Ворскла». Біло-зелені здобувають бронзові медалі українського чемпіонату. А також стають учасниками групового раунду Ліги Європи УЄФА.

Доки команда відпочивала у відпустці та була на зборах у Словенії, її домашній стадіон почали реконструювати. Такі вимоги УЄФА. Європейські стандарти - безпека та доступність.

Олександр Піпа, технічний директор ФК «Ворскла»

- Були висунуті до нас такі пункти, як приведення до відповідності європейських норм, європейських кубків - це освітлення, турнікетна система, це безпека на стадіоні.

Ось так тепер відбуватиметься прохід на стадіон імені Бутовського. Таких турнікетів на головній футбольній арені області 24. На всіх існуючих входах. Працює все просто: вболівальник підносить квиток зі штрих-кодом, турнікет зчитує його, людина проходить. Приймається навіть штрих-код з екрану смартфону, якщо квиток придбаний онлайн. А керується система із цього маленького кабінету.

Андрій Говтяниця, системний адміністратор ФК «Ворскла»

- На цьому моніторі ми можемо бачити стан турнікетів і всі активні заходи. Червоним позначається, коли це був або невірний штрих-код, або він затертий, не зміг розпізнатися турнікетною системою. Зеленим ми бачимо вхід, який був виконаний. І все було успішно.

До того ж у поміч стюартам на стадіоні - нові сканери штрих-кодів. Таких пристроїв поки що 8.

Андрій Говтяниця, системний адміністратор ФК «Ворскла»

- Вони будуть користуватися ними в тих випадках, коли або будуть зайняті усі турнікети, буде багато людей на стадіоні, або будуть виникати якісь помилки. Вони можуть сканувати штрих-код і сказати, що за вашим штрих-кодом вже був здійснений вхід на стадіон, і вам потрібно звернутися до Кризис-центру, який буде знаходитися в нашому магазині.

Через оновлену систему входу на стадіоні змін зазнають і самі вхідні квитки. Такий приблизний вигляд відтепер вони матимуть.

- Тут є три штрих-коди. Їх така кількість для того, щоб, якщо один штрих-код псується, ви могли зчитати інший.

Окрема частина роботи на стадіоні - заміна освітлення. Лампи вже пройшли ходові випробування. Їхня кількість у порівнянні зі старими зменшилася, а от потужність зросла.

Олександр Піпа, технічний директор ФК «Ворскла»

- Італійське освітлення, яке буде відповідати нормам 1400 люкс по горизонталі і 1000 по вертикалі. Ці норми будуть виконані навіть трішки з запасом.

Нова система освітлення обійшлася клубу у 300 тисяч євро. Ще 100 тисяч витратили на турнікетну систему. Стільки ж – на ремонт фасаду та облаштування зовнішньої частини стадіону. Двома з половиною млн гривень у реконструкції допомогло місто. Ще два виділила область. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію