Як економлять на закупівлях у Полтавській міській раді

У Полтавській міській раді є більше 50 окремих замовників, які проводили закупівлі через електронну систему Prozorro. У 2017 році усі вони уклали більше 3 тисяч договорів на майже 1,5 млрд грн, зекономивши при цьому 30 млн грн. 

Економія бюджетних коштів - це різниця між плановою вартістю того, скільки хотів витрати на товар, роботу чи послугу замовник та сумою укладеного договору в результаті торгів. У системі публічних закупівель економію можна відстежувати при проведенні відкритих та допорогових торгів, переговорної процедури. Інститут аналітики та адвокації проаналізував кількісні показники закупівель замовників підпорядкованих Полтавській міській раді.

В аналітичному центрі також порівняли і показники закупівель замовників Полтавської міської ради за однакові періоди: перші півріччя 2017 та 2018 років.  

"Ми встановили, що кількість та сума укладених договорів у 2018 році більша. Так само організаторам закупівель уже вдалося і більше зекономити коштів у І півріччі цього року. – розповіла керівник напряму публічних закупівель ІАА Поліна Колганова. – Можемо припустити, що на таку позитивну статистику вплинуло проведення більшої кількості відкритих та допорогових торгів порівняно з І півріччям 2017 року. Хоча замовники Полтавської міської ради не перестають надавати перевагу укладанню прямих договорів".   

Бюджет міста  «витрачають» головні розпорядники коштів – відповідні управління виконкому та підпорядковані ним замовники. Якщо проаналізувати їхні закупівлі, то найбільше другий рік поспіль заощаджує Управління житлово-комунального господарства. У той же час, є структурні підрозділи з нульовими показниками економії. 

В електронній системі закупівель немає даних про деякі управління виконавчого комітету Полтавської міської ради. Це може бути пов’язано з їхнім незначними обсягами витратат на закупівлі. В Інституті аналітики та адвокації радять замовникам проводити більше конкурентних процедур закупівель.  Це дозволить не лише прозоро обирати виконавців, а й заощадити кошти громади.

На обсяги витрат замовників можуть впливати зміни, які вносятьпротягом року до договорів. Вони можуть стосуватися ціни, що впливає на бюджет кожного окремого розпорядника коштів. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію