Пенсіонерка з Полтавщини виростила поле гладіолусів

Більше 20 років на своїй земельній ділянці Ліна Горб із с. Островерхівка Гадяцького району вирощує не городину, а сортові квіти.

Кілька тисяч струнких стебел гладіолусів немов вітаються до усіх, хто проїздить повз. Журналістам видання БазарМедіа власниця квіткової плантації розповіла, що квіти любить з дитинства і проводить біля них весь час.

«Із початку літа і до кінця осені я в полі. Як вийду вранці, і до пізньої ночі біля кожної квіточки. Плантацій у нас кілька: є карликові і високі бородаті іриси, лілейники, хости, піони, гладіолуси, дельфініум. За кожним із видів потрібен окремий догляд. Тому більше нічим окрім цього і не займаюся. Днями повернулися з донькою з відпочинку. Та трохи не вгледіли за гладіолусами – майже усі відцвіли. Тепер кілька днів витратимо на те, щоб привести їх до ладу – сфотографувати різновиди, підписати сорти, а потім ще й обрізати квітки».

Справу започаткували разом із донькою Ларисою. Ліна Федорівна займається «чорною» роботою – саджає та доглядає, а донька купує нові сорти квітів та продає вже вирощені. Скільки сортів вони мають - точно сказати важко. А  їх назви знайомі лише досвідченим квіткарям. Жінки кажуть, що саджанці для розведення купують лише перевірені, сортові. 

Найбільше жінки пишаються тим, що мають квіти майже з кожного куточка світу. Наприклад, гладіолуси замовляли із Нової Зеландії, а іриси – із США й Австралії. Наступного року планують виростити ще більше квітів.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію