В Україні знімають фільм про бої за Іловайськ

В Україні стартували зйомки художнього фільму. В його основу покладена історія ветеранів батальйону Донбас, які брали участь у визвольній операції.

Основна сюжетна лінія розгортається безпосередньо в місті Іловайськ, яке українські військові визволяли в серпні 2014 року. Про це іноформують Факти з посиланням на 5 канал.

Саме тоді добровольці взяли під контроль ліву частину міста до залізничного шляху і закріпилися. Але під час вуличних боїв був поранений командир штурмової групи батальйону Донбас під позивним Бішут, який разом зі своїм пораненим побратимом з позивним Нікітос, залишилися в оточенні в центрі міста. Бійці знайшли укриття в квартирі багатоповерхівки і перебували там близько місяця. Виживати їм протягом усього часу допомагали місцеві жителі.

Сценарист картини Михайло Бриних працював над створенням сценарію більше двох років і поклав в основу сюжету численні матеріали ЗМІ про іловайську операцію. Зокрема, з інтерв’ю тележурналіста Дмитра Тузова з Тарасом Костанчуком (Бішутом) та інтерв’ю журналіста Радіо Свобода Мар’яною Кушнір з Євгеном Нікітченком (Нікітосом). Загалом, сценарій готували два роки. 

"Іловайська історія – це фільм про зміну свідомості людей зі сходу України, які підтримували мітинги проти “укро-фашистів”, але змінили свої переконання і не тільки не видали поранених бійців бандитам, але і допомогли їм вижити і залишити окупований Іловайськ. Це історія патріотизму, героїзму, ненависті і любові", -, пояснив Михайло Бриних.

Зйомки проводитимуть з серпня по жовтень 2018 року. А прем’єра стрічки запланована на серпень 2019 року - до п’ятої річниці Іловайської трагедії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію