Сьогодні вдень у Полтаві стовпчики термометрів показували +32

Це лише початок. 15-16 серпня температура повітря прогріється до +34. А по Україні синоптики обіцяють +37. І це не на сонці. Спекотна погода шкідливо впливає на здоров’я людини. Викликає погіршення самопочуття, знижує працездатність, викликає загострення хронічних хвороб. У ці дні слід бути особливо обережними, стежити за своїм здоров’ям і дотримуватися певних правил поведінки.

Людмила Альшанська, пенсіонерка

- Спека дуже великі неприємності приносить, особливо, якщо на сонці, так взагалі дурно стає.

Синоптики обіцяють цього тижня значне підвищення температури повітря.

Олена Панченко, начальник відділу гідрометзабезпечення Полтавського центру гідрометеорології

- Підвищення температури повітря вдень буде +30 – +33 градуси тепла, і це вже буде досить таки жарко. Можна сказати спекотно. І нічна температура в межах +18 – +20 градусів тепла.

Щоб пережити спеку з мінімальними втратами для здоров'я, потрібно дотримуватися низки нескладних правил. Основне з них – це уважно прислухатися до свого організму. Правильно харчуватися, не перебувати довго під сонцем, уникати важкої фізичної праці. А людям поважного віку взагалі, по можливості, не виходити з дому з 11 до 14 години, рекомендує лікар-кардіолог.

Тетяна Зодова, лікар-кардіолог вищої категорії

- Важливо пам'ятати, що тривале перебування на сонці може спричинити перегрівання організму, яке може проявлятися сонячним та тепловим ударом.

Страждає від спеки і шкіра. За рекомендацією дерматолога, потрібно звести до мінімуму використання косметики. Не слід забувати про хімічні реакції на сонячні промені – почервоніння, свербіж. Якщо про шкіру не турбуватися в цей період, наслідки можуть бути небезпечними.

Костянтин Устименко, лікар-дерматолог

- Може викликати багато ракових захворювань шкіри. Може бути викликана базиліома, меланома, кератома.

Аби спекотні дні не принесли неприємних моментів у ваше життя, слід не ігнорувати прості рекомендації, які допоможуть зберегти здоров'я.

Людмила Альшанська, пенсіонерка

- Намагаюся по можливості вдень не виходити, ближче до вечора або вранці. І по холодку, холодочок-холодочок-холодочок. Вода постійно з собою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію