Полтавців інформують про зміни у видачі посвідчення чорнобильцям

Уряд затвердив новий порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян.

Кабінет Міністрів України 11 липня 2018 року прийняв постанову № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян».

Вона передбачає новий порядок встановлення статусу та видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян. Так, посвідчення видають на підставі рішення регіональної комісії з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, створеної за розпорядженням голови облдержадміністрації.

Внесеними змінами розширено категорії в посвідченнях громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1. Зокрема, зазначатимуть статус учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, а також осіб, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій і потерпілих від радіаційного опромінення.

У зв’язку із затвердженням нових зразків посвідчень, передбачено провести заміну посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, а також учасникам ліквідації інших ядерних аварій (категорії 1,2,3).

"Звертаємо увагу осіб, які наразі мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що всі необхідні організаційні заходи проводитимуть на рівні управлінь соціального захисту населення, тому нині із питань видачі нових видів посвідчень звертатись до управлінь не потрібно", - зазначила директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко .

До видачі посвідчень нового зразка, чинними залишаються всі раніше видані посвідчення, що надають право на отримання гарантованих законодавством пільг і компенсацій у повному обсязі. Заміну посвідчень проводитимуть після надходження до області посвідчень нового зразка. Орієнтовно, нові бланки посвідчень надійдуть із січня 2019 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію