109 тисяч разів за рік у школах України зверталися до психологів через цькування

У 2017 році в українських школах було близько 109 тисяч звернень до психологів з приводу цькування. До фахівців з цим зверталися як самі учні, так і батьки з вчителями.

Про це повідомила генеральна директорка Директорату інклюзивної та позашкільної освіти міністерства освіти Лариса Самсонова. За її словами, 39% з усіх звернень було від дітей, 29% — від вчителів, ще 5% — від сторонніх людей, інші — від батьків. Самсонова наголосила, що статистика  повідомлень про булінг у школах збільшилася, однак вона не вважає це поганим.

«Те, що збільшився цей показник, означає, що люди знають, що це булінг. А що далі з цим робити — ми вже маємо думати», — зауважила Лариса Самсонова.

На думку психологині Катерини Данилевської, для вирішення проблеми зі цькуванням у школах має бути системне рішення в роботі з батьками, вчителями та самими учнями.

«Було б добре, аби психологічна служба підтримувала і вчителів. А батькам треба змалку виховувати дітей в повазі до себе та інших, та напрацьовувати довірливі стосунки», — зазначила Данилевська.

За даними громадської організації STUDENA, в 2018-му році в українських школах 63,9% учителів стикалися із цькуванням дітей у своєму класі, 51,3% випадків цькування відбуваються в середній школі. Міносвіти планує протидіяти цькуванню у школах. У серпні 2018 Мін’юст запустив інформаційну кампанію #СтопБулінг.

Довідково: Булінг — це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності, зазначають в Мін'юсті. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію