Справу закрито, винних немає

Таке рішення прийняв Київський районний суд у справі Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Майже 4 роки судової тяганини в Полтаві завершилося закриттям справи. Таке рішення прийнято через позицію сторони звинувачення. Навіть на винесення вироку прокурори не з'явилися. 

Судове засідання у справі Кернеса у Полтавському Київському районному суді назначено на 10 годину. Задовго до цього біля приміщення суду зібралися активісти. Вимагають чесного вироку за звинуваченням насильства та катувань євромайданівців. Переконують, що є підстави вважати суддю корумпованим.

- Йдуть чутки, дуже серйозно розповсюджуються, що суддя Антонов вже отримав передоплату. За виправдання передоплата у розмірі 100 тисяч доларів. Начеб-то передано вже. У відповідь він уже передав проект виправдального вироку.

Серед присутніх – Сергій Ряполов. Він – один з потерпілих. Чоловік переконаний, що справу навмисно затягнули. А свідків залякали. Тому вони й не з'явились до зали суду.

Сергій Ряполов, потерпілий

- Під час суду один свідок помер зі сторони звинувачення. Другий – зник безвісти, він був зі сторони Кернеса. Єдиний з команди Кернеса, хто дав правдиві показання, на сьогодні він зник, на жаль, його покази на досудовому не можуть розглядати за новим законом.

Затримавшись на 30 хвилин, суддя Андрій Антонов оголошує обвинувачення та вирок. Суд розцінює регулярну неявку всіх 19-ти прокурорів на судові дебати, як відмову від звинувачення.

Андрій Антонов, суддя Київського районного суду м.Полтава

- Закрити у зв'язку з відмовою обвинувачення підтримати обвинувачення у справі. Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом 7 днів з дня її проголошення.

Зал зустрів судове рішення тишею. Потерпілий рішуче налаштований подавати апеляцію. Геннадій Кернес сподівався на інше рішення суду.

Геннадій Кернес, обвинувачуваний

- Я очікував виправдальний вирок. Чому такий, тому що протягом трьох з половиною років тут, у цьому залі, ми могли бачити всіх, хто хотів щось розповісти.

Адвокати Геннадія Кернеса також невдоволені рішенням. Проте на інше й не сподівалися. 

Андрій Циганков, адвокат Кернеса

- Фактично мала бути якась ухвала, яка констатувала б фактично заблоковане судове провадження по кримінальному провадженню. Це, на мою думку, було б досить несправедливо. Або рішення щодо констатації факту відмови від обвинувачення. Фактично, чому очікував таке клопотання, тому що така пропозиція заявлялася особисто мною.

Нагадаємо, Кернеса та двох його охоронців звинувачують у викраденні, побитті та катуванні двох активістів євромайдану. Харківський міський голова переконаний, що справу сфабриковано.

Стрічка новин