На крок ближче до туризму

У місті встановили 22 інформаційні дошки про історичні місця та будівлі Полтави. Шукали локації та розробляли дошки рік. Презентацію провели у вигляді пішохідної екскурсії. Все це – у рамках проекту «Крокуй. Полтава».

17.30 у дворі Краєзнавчого музею – натовп людей. Всі – в очікуванні пішохідної екскурсії. Локації – це місця, де розміщені інформаційні таблички. По місту їх встановили 22. Ініціатор таких оновлень – депутат міської ради Вадим Ямщиков.

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради

- Головна наша мета – наше місто туристичне. І стратегія розвитку міста передбачає те, що ми будемо розвивати туризм в Полтаві. І встановлення табличок на будівлях, які несуть архітектурну, або історичну цінність, або місця, де проживали відомі люди, які внесли щось в історію міста Полтави. Ми хочемо про це проінформувати весь світ і запросити до нас туристів.

Спеціально для цього таблички зробили двомовні – англійською та українською мовами. Урочистості біля музею тривали пів години. Всі причетні до проекту «Крокуй.Полтава», розповідали про проект. Долучилися різні організації: «CITY lab», «SavePoltava» та один з операторів мобільного зв’язку. Останні допомогли фінансово, але суму не називають. 

Володимир Буга, менеджер по зв'язках з громадськістю оператора зв'язку 

- Він є своєрідним містком між минулим, сьогоденням і майбутнім. Він ніби зв'язує те, що була в давні часи із тим, що є сьогодні. І ми сподіваємося, що, завдячуючи цій ініціативі, і мешканці Полтави, і гості цього дуже привітного міста будуть набагато більше знати про історію та традиції.

Таблички не антивандальні, але організатори сподіваються, що вони простоять не один рік.

Віктор Трофименко, член ГО «Save Poltava»

- Якщо так постійно хвилюватися, то можна нічого не робити. Я не думаю, що хтось умисно буде на них полювати.

У ролі екскурсовода – історик Артур Ароян. Він поетапно знайомить полтавців з пам'ятками. Перші локації – це Краєзнавчий музей та пам'ятник Тарасові Шевченку. Біля кожної з табличок – невеличкий історичний екскурс. 

А це Успенський Кафедральний Собор. Біля нього теж є історична табличка.

- На цій фотографії можна побачити, як виглядав собор на початку XX століття. Собор із дзвіницею. Дзвіниця завершено в 1801 році. І крім того, ще на початку XIX століття територія собору була обнесена парканом.

Лариса Клименко, полтавка

- Це дуже цінно. Ви знаєте, такі таблички дуже необхідні, перш за все, полтавцям. А туристам все, як правило, розповідають екскурсоводи, а полтавці не знають.

На основі табличок організатори розробили туристичний маршрут «Крокуй. Полтава» з усіма історичними пам'ятками. 

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради 

- Тут, де вони промальовані ці будівлі. Людина може взяти карту і, не маючи поруч із собою гіда, по них пройтись. І за 1,5-2 години відвідати ці місця. У майбутньому хочемо запустити ще сайт, де QR- код можна зайти і довідатися більше інформації про ці ж будівлі, де розширені.

Екскурсія тривала 2 години. За цей час присутні ознайомилися з усіма точками туристичного маршруту.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію