Пенсії полтавців низькі

Так вважають майже всі пенсіонери міста. З них більше 80% зазначили: пенсія – єдине джерело їхнього доходу. Як оцінюють полтавці результати пенсійної реформи? Чи є у держави можливості виплачувати гідні пенсії? Ці питання обговорили експерти на «круглому столі» «Ставлення полтавських пенсіонерів до оновленої пенсійної системи України». Його організував «Центр громадського моніторингу «Погляд». «Круглий стіл» – частина проекту «Громадський експерт».

Полтавка Євгенія Канцедал прийшла на обговорення, адже не підтримує зміни в пенсійній системі. За новими обрахунками, її чоловікові мали б підняти пенсію. Проте, фахівці, які контролюють підвищення, змушують жінку бігати з кабінету в кабінет.

Євгенія Канцедал, пенсіонерка

- Йому не добавляють, адже в якійсь довідці не те було записано. А куди ж ви дивились тоді, 20 років тому назад, коли нараховували ту пенсію. Сюди я прийшла послухати, може, почую якійсь зміни. Куди і як звертатися, може хтось допоможе.

Обговорення розпочалися з виступу ініціатора «круглого столу», керівника «Центру громадського моніторингу «Погляд» Олександра Залужного. 

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Ви знаєте, що пенсійна реформа, вона стартувала, вона йде, вона не закінчується. Вона надзвичайно широко обговорюється серед людей, і дуже багатьох людей вона хвилює. Хоча держава говорить про те, що вони суттєво підняли пенсії, але позитивного резонансу в суспільстві, як показують наші дослідження, ця реформа не надала.

Після Олександра Залужного виступила експертка Центру «Погляд» Анжела Харченко. Вона повідомила результати комплексного дослідження щодо ставлення полтавських пенсіонерів до реформи. 

Анжела Харченко, кандидат психологічних наук 

- Загальна оцінка ситуації у сфері пенсійного забезпечення така, для пенсіонерів міста Полтава проблема пенсійного забезпечення є вельми актуальною. Пенсіонери стурбовані тим, що їхня пенсія є недостатньою, можна сказати, що вони перебувають у стані фінансового шоку.

Своїми думками щодо нової пенсійної системи поділився і політолог Андрій Золотарьов. 

Андрій Золотарьов, політолог

- Чи є резерви й ресурси для того, щоб пенсія була мінімум 4000. Безумовно, є. Близько половини української економіки – це тінь. Тільки митниця – це мінімум 100 мільярдів гривень в рік втрат від корупції. Ресурси української економіки, те, що при більш менш нормальному веденні справ в державних фінансах, те, що можна знайти, – 250-300 мільярдів. Тому ресурси є.

Після експертів виступали пенсіонери. Серед них – і Катерина Колесник. Жінка працювала на заводі «Знамя». Коли завод закрили, працівникам дали мінімальні пенсії. 

Катерина Колесник, пенсіонерка 

- Те, що я бачу, мене дійсно приводить в шок. Мої співробітники лазять в оті сміттєві баки. Так де це таке є? Треба організуватися біля цього «Погляду», біля цієї організації громадської, і виходити, починаючи до обласної адміністрації, виходити й вимагати.

Підсумки «круглого столу» підбив керівник «Центру громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний.

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Більшість пенсіонерів, як виявилось, терплять. Проте, надзвичайно негативне в них ставлення до тих реформ, які відбуваються в наші державі. І вони розуміють, що проблему пенсійного забезпечення можливо лише комплексно.

Пропозиції щодо вдосконалення пенсійної системи і шляхи збільшення пенсій Олександр Залужний направить до Верховної Ради та Кабміну. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію