Власника немає, а дорога з ямами є

Мова – про відрізок шляху M03 Київ-Харків-Довжанський. Не один рік триває суперечка – хто має ремонтувати та на чиєму балансі дорога? Обласні та міські чиновники збиралися не один раз. Все безрезультатно. Але нарешті домовились. Єдиного власника визначати не будуть, а оплату за ремонт візьме область та місто навпіл.

Замість асфальту – великі ями. Такий вигляд має відрізок шляху траси М03, що у межах міста Полтави. Щодня цю дорогу долають легкові та вантажні авто. Але ремонту тут не було роками.

Чиновники ніяк не могли вирішити, хто відповідальний за автошлях. І ось – чергова комісія в міськвиконкомі. Виявляється: ремонту немає, бо власників два. Міська рада передала області лише землю, а покриття ж з інженерними спорудами залишила собі. 

Це питання викликало дискусію на засіданні. Активно висловлював свою позицію депутат Дмитро Сенчакович.

- Ми звертаємося до Кабміну, і передаємо їм дорогу, і обіцяємо співфінансування. Або інший варіант – ми забираємо назад земельну ділянку і самостійно проводимо капітальний ремонт, але від них – те ж саме співфінансування.

Позицію депутата підтримали не всі чиновники. 

Юрій Трегубов, начальник управління земельних ресурсів та кадастру

- В прийнятті рішення про прийняття цієї землі з комунальної власності у державну власність брав участь також і отой депутат, який зараз виступає з ініціативою, щоб цю земельну ділянку повернути у комунальну власність. Рішення приймали полтавські депутати і прийняли його більшістю голосів. Не знаю, яким чином, адже потрібно подивитися, як голосували.

Щоб відремонтувати дорогу, потрібно 150 мільйонів гривень. А це – весь ремонтний бюджет всіх проїзних шляхів міста Полтава на рік. У міста немає таких коштів. Бачать лише один варіант – співфінансування. 

Олєг Белоножко, голова постійної комісії з питань містобудування, архітектури та розвитку с/г

- Ми проведем капіталочку, і я думаю, що це буде співфінансуванням області і міста. Але пропорція має бути нормальною: 30 на 70. 30 – від міста і 70 – від області. І профінансуємо.

Зустріч з цього питання продовжили на іншій комісії. Лише з представниками міської та обласної влади. Проблема є, тож її варто вирішувати, впевнені чиновники.

Тимофій Голбан, керівник Департаменту будівництва Полтавської ОДА 

- Ми готові виступити замовником ремонту цієї дороги і виділити половину коштів на ремонт. Це орієнтовна сума ремонту – близько 100 млн гривень. Але це орієнтовно, і після виконання проектних робіт це буде вже зрозуміло точно.

Ремонтні роботи планують розпочати в жовтні. Область і місто розділить витрати на ремонт навпіл. 

Водії про новину не знали, але в її реальність не вірять. 

- Вирішили, що цю дорогу будуть ремонтувати в жовтні. Ви вірите в це?

- Ні.

- А чому?

- Її вже декілька років не роблять зовсім. Взимку тут був жах.

- Ремонтні роботи хочуть розпочати у жовтні на цій ділянці.

- Ні, не буде. Згадаєте мої слова. Не буде такого. Доки хтось не розіб'ється насмерть, не буде жертв, то ніхто нічого робити не буде.

Чиновники ж обіцяють: ремонт буде. Оновлення планують розпочати в жовтні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію