Хочете стати блогером? У Полтаві вас цьому навчать

У педагогічному університеті пройшли спеціальні курси блогерів. У ролі вчителів – медіа-тренери з Києва. Учасники – 24 студенти з усієї України. Цьогоріч заняття проходять у 4 містах: Суми, Запоріжжя, Полтава та Чернівці. Ініціатор проведення школи блогерів – німецька громадська організація Interlink Academy. Заняття проводять вже третій рік поспіль. На курсах вчать азам користування програм для фото та відео редагування. Кожен блок оцінюють, а кращих відзначать сертифікатами.

Це Олександра Кравченко. Вона навчається на журналіста, але мріє стати блогером. Постійно відвідує різні тренінги, тож не могла пропустити і цей. З нього дізналася, в чому різниця між журналістикою та блогерством.

Олександра Кравченко, студентка 

- Блогер працює більше один, а журналісту допомагає вся команда. Оператор і вся команда робить матеріал. Блогер все це робить сам. Це цікаво, тому що спостерігаєш за світом, та іншими очима дивишся на події навколо себе.

Кожен учасник повинен був обрати собі тему для зйомки. Олександра вирішила показати роботу баристи зсередини. Відеоматеріал відзняла, а тепер монтує.

- Розкажи, в якій програмі ви монтуєте?

- Splice, Quik and movie.

- В чому особливість?

- Програма сама монтує, підбирає музику. Там все елементарно. Splice в принципі теж. Ну а в movie потрібно витрати більше часу, але теж саме.

Навчають студентів медіатренери. Теми – різного спрямування. Вони поєднують теорію і практику. Під час занять дають відповідь на питання: Як робити якісні фото та відео? Як якісно підготувати власний проект? І в чому ж успішність блогера?

Оксана Ставнійчук, тренер школи 

- Секрет, мабуть, у кожного свій, але треба бути активним учасником нашого суспільного життя. Долучатися до різних суспільних процесів. Але при цьому добре подавати інформацію, перевіряти її, працювати з фото та відео, робити супровід до того, що ти розповідаєш читачам.

Проект «Літня школа блогерів» триває вже три роки. Курс занять – 10 днів. На них можуть потрапити учасників з усієї України. 

Андреа Камбергз, менеджер проекту 

- Ми намагаємося розвинути професійні якості та уміння у блогерів та громадських журналістів. Це корисно тим, хто хоче повідомляти інформацію людям в громаді або ж про цю громаду.

Студенти, які успішно закінчать навчання, отримають сертифікати, де вказано, який курс навчання пройдено. Навчання безкоштовне. Фінансує все Міністерство закордонних справ Німеччини. У Полтаві заняття триватимуть до 12 серпня. А потім викладачі поїдуть до Чернівців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію