Комунальна справа: опалення – в 15 разів дешевше

Комунальні за опалювальний сезон для жителя Диканьки рахували за неправильними формулами. З допомогою юристів порушення знайшли та відстояли кошти на судовому засіданні.

Олексій Яресько має житло у селищі міського типу Диканька. В його квартирі діє система централізованого опалення. За період опалювального сезону 2016-17 років, говорить, отримав квитанції, проте заплатити не зміг. Сума, нарахована комунальним підприємством, була зависокою.

Олексій Яресько, звернувся до Диканського бюро правової допомоги

- Отримали першу платіжку, за 5 днів – 617 гривень. Це нереально, оскільки попередні роки я отримував 138 за місяць – стабільна сума йшла. Ну 138 гривень – це все ж таки не велика сума за 16 квадратів я плачу. Це нормально, я претензій не маю.

Диканський комбінат комунальних підприємств подав позов до суду на Олексія про стягнення заборгованості.

В тому, що нарахування були правильні, чоловік засумнівався. Звернення з цього приводу до відповідних органів не дали результатів. Та все ж вихід знайшов.

Олексій Яресько, звернувся до Диканського бюро правової допомоги

- Ніде ж немає рухів. Знову в адміністрацію. І там дівчата порадили. Сказали: є такий центр правової допомоги. Ми сюди звернулися.

Начальник відділу Диканського бюро правової допомоги юрист Олександр Олійник представляв інтереси Олексія Яреська. Знайшов низку порушень з боку комунального підприємства.

Олександр Олійник, юрист

- Після ознайомлення з документами мною як юристом було встановлено, що підприємство неправомірно нарахувало йому такі суми, порушило порядок нарахування, використало невірну формулу. І більше того, навіть використало неправильний тариф плати за послугу централізованого опалення.

Враховуючи всі обставини справи, Олексій Яресько судове засідання виграв. Людмила Бубир, експерт з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розповідає про статистику таких звернень.

Людмила Бубир, директор Другого Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

- Понад 95 відсотків справ, які були розглянуті судами за участі штатних юристів місцевого центру, були прийняті позитивні рішення по цим справам.

А ще наголошують: справа Олексія Яреська – не єдина. Щонайменше два позови до комунального підприємства смт. Диканька наразі розглядається в суді.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію