Велопробіг наосліп

«Бачу! Можу! Допоможу!». Під таким гаслом проходить велопробіг Україною. Велосипеди незвичні, як і їх водії. На двоколісних тандемах у подорож відправилися зрячі та незрячі люди. Стартував велопробіг у Харкові, у вівторок його учасників зустріли полтавці. Більше про заходи, що проходили у місті на честь велопробігу, дізнавалася Марія Лісніченко.

Наталія Шостак – полтавка з порушенням зору. Здатність бачити жінка втратила дорослою. Добре пам'ятає відчуття від їзди на звичайному велосипеді. Сьогодні у неї вперше з'явилася можливість стати штурманом велосипедного тандему. 

Наталія Шостак, незряча полтавка

- Це такі якісь давно забуті враження. Враження якоїсь невагомості, такої свободи, швидкості. Було дуже приємно. Хотілося ще їхати і їхати. Це, можливо, дещо незвично, але можливо, навіть трохи легше.

Велосипедні тандеми – основні учасники Всеукраїнського велопробігу. Стартував він у Харкові 5 серпня, а завершиться 24 серпня у Херсоні. Мета – показати, що кожен може подорожувати Україною. Порушення зору не є обмеженням. Велопробіг проходить традиційно з 2015 року. Цей – найчисельніший, 8 тандемів. Ідею ж проводити такі заходи організатори взяли від Миколи Пехли, співзасновника громадської організації «Сам незрячий».

Юлія Осачук, співорганізатор акції

- Маршрут змінюється щорічно. Попередні 3 роки ми подорожували більш Західною Україною, тому цього року вирішили більше взяти Східну та Центральну. До того ж у Харкові в нас багато учасників, які брали участь у велопробігу попередні роки. Таким чином вони запросили велопробіг до себе у рідне місто.

Пілоти та штурмани на шляху можуть змінюватися, адже дистансія у 1073 кілометри під силу не кожному. Олександр Дишливенко – пілот тандему, за час подорожі вже змінив 3 штурмани. Про мандрівку дізнався від друзів.

Олександр Дишливенко, пілот велотандему

- Я зустрів одного велотуриста з Кам'янця-Подільського цього року. Він розповів мені, що вже брав участь кілька разів. На жаль, він цього року не бере участь. А оскільки я катаю активно вже багато років, а велосипед – це синонім слова «свобода». Мені дуже захотілося поділитись свободою.

Робота пілотів протягом шляху не лише у керуванні, а й у спілкуванні зі своїм штурманом. У людей з хорошим зором також була можливість відчути себе штурманами, зав'язавши очі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію