Майже половина жителів Полтавщини уже підписали декларацію з сімейним лікарем

За даними Інституту аналітики та адвокації таку угоду уклали 49% місцевих. Організація здійснює щомісячний моніторинг  приписної кампанії до лікарів первинної ланки.

Станом на 1 серпня майже 700 тисяч жителів регіону уже визначилися зі своїм терапевтом чи педіатром. Найактивніше приписна кампанія проходить у Великобагачанському районі.  Там, за статистикою, 66 жителів зі 100 уже отримуватимуть медичну допомогу за новим зразком. Найгірші показники – у Новосанжарському районі. Там декларації з лікарем мають лише 33% жителів.

- Ми радимо жителям області активніше укладати угоди з лікарями. Ця домовленість має стати відправною точкою для отримання медичної допомоги на якісно новому рівні. – запевняє аналітик ІАА Дмитро Пономарьов. – Окрім цього, лише після підписання декларації пацієнт отримує послуги безкоштовно.

Загалом, Полтавщина має одні з найкращих показників в Україні. Для порівняння, на Сумщині свого лікаря обрав тільки кожен четвертий житель області.

Нещодавно МОЗ оприлюднило суми коштів по областях, які уже отримали заклади первинної медичної допомоги. Одні з найбільших показників знову у Полтавській області. 28 мільйонів гривень уже «пішли за пацієнтами» у 16 медзакладів.

Довідково: Ця публікація підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та "Європейською правдою". Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Інститут аналітики та адвокації» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію