З 13 серпня у Полтаву прийде справжня «пекельна» спека

Температура повітря прогріється до +34 градусів. У таких умовах організм втрачає рідину, що призводить до зневоднення. Це, у свою чергу, веде до згущення крові і утворення тромбів у судинах. В таких умовах серце починає відчувати сильне навантаження. Як пережити спекотні дні та не нашкодити своєму здоров'ю, знають лікарі.

Останні дні у Полтаві стовпчики термометрів перевищували +30°. Таку температуру пережити важко як дорослим, так і дітям. Начальник відділу гідрометзабезпечення Полтавського центру гідрометеорології Олена Панченко говорить: територія Полтавської області з 30 липня була під впливом аномального циклону. Така поділка на термометрі – не на сонці, а це – середня температура повітря.

Олена Панченко, начальник відділу гідрометзабезпечення Полтавського центру гідрометеорології

- З тринадцятого числа вона знову почне підвищуватися і, скажімо так, десь до 17-18 числа, десь до п'яти днів там буде жарко. Там температура повітря підвищуватиметься максимально до 32-34 градусів тепла.

Класична серпнева спека принесла з собою для полтавців додаткові навантаження на організм. Тож слід потурбуватися про напої і продукти, які врятують організм від зневоднення, і освіжать.

Олена Бур'ян, дієтолог, фізіолог, нутриціолог

- Звісно, в спеку ми втрачаємо багато рідини, тож потрібно пити, також вживати рідку їжу.

Енергетична цінність всіх харчів не така важлива, адже при перетравленні підвищується температура тіла.

Олена Бур'ян, дієтолог, фізіолог, нутриціолог

- Перенавантажується серцево-судинна система, перенавантажується травний канал. Перенавантажуються органи внутрішнього травлення та залоз. І це далеко не корисно для організму.

У дні такої спеки максимально уважними мають бути батьки до своїх дітей. Під час високої температури повітря швидше псуються харчові продукти, тому діток в цей час підстерігають кишкові інфекції, тож потрібно прискіпливо ставитися до вибору овочів та фруктів на ринках.

Юлія Баль, лікар-педіатр вищої категорії

- Намагатися їсти сезонні, ті, що по нашій місцевості, тоді максимально можна уникнути, скажімо так, отруєнь.

Аби спекотні дні не принесли неприємних моментів у ваше життя, слід не ігнорувати прості рекомендації, які допоможуть зберегти здоров'я.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію