Історичну будівлю в Полтаві захистять

Ще вчора відбувся одиночний пікет біля магазину «Фіалка», а вже сьогодні на проблему відреагували нові власники приміщення колишнього магазину. Нагадаємо, будівельники почали відбивати ліпнину на будівлі. Це обурило полтавців. Власники пообіцяли виправитись. Активісти підтримали громаду і створили робочу групу, аби виправити ситуацію навколо скандальної реконструкції. 

8.30 ранку. Біля колишнього магазину «Фіалка» почали з'являтися представники робочої групи. Причина візиту – доля будівлі.

Ірина Особік, заступник директора Департаменту, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

- Ми будемо наполягати на повному відновленні архітектурних деталей, що було зруйновано. Це однозначно незаконно, бо у відповіді головного архітектора вказано, що він не заперечує в оздобленні фасаду, але за умови дотримання певного переліку законів і законодавчих актів.

На зустріч з'явився і знайомий нових власників будівлі. Між представниками робочої групи та чоловіком виникла дискусія. Останній впевнений: у них все законно.

Сергій Знаменський, знайомий власників магазину 

- Якби громадськість не звернула увагу на цю проблему, то ніхто б із посадових осіб теж не звернув. Ніхто не знав, не був обізнаний, що це є пам'яткою, а точніше не є пам'яткою культури, як спочатку казали. Бо вона не занесена в Єдиний державний реєстр пам'яток культури. Це нововиявлений об'єкт культурної спадщини.

Депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков додає: пам'ятка – не нова, бо внесена до реєстру історичних будівель ще в 2010 році. І змінювати її не можна. 

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради

- Дозволи повинні отримувати в управлінні архітектури і з погодженням управління культури обласного і міського. Але цих погоджень я не побачив. Але можна побачити, що це йде втручання в фасад та псування ліпнини.

Чиновники та знайомий власників починають суперечку.

- А де немає ліпнини на цих фасадах?

- Я не сказав, що їх немає.

- Це який рік?

- Я сказав, що ця ліпнина могла бути зроблена тут рік назад. 

- А як вам фотографії «Фіалки» 50-х років?

- Не треба було їх знаходити, а варто зробити було паспорт цього об'єкта. 

- Треба було не чіпати, не різати, а треба було піти і запитати.

Сергій Знаменський у свою чергу розповідає: нічого про цінність власники не знали, адже досліджень немає. Крім того, вони хотіли за власний кошт відреставрувати фасад та водостічні труби. Після дискусії дійшли згоди. У ситуації, яка склалася, власники готові йти на діалог та мирно вирішити ситуацію.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію