Сезон полювання відкритий

4 серпня о 18 годині на території водно-болотяних угідь Полтавщини почався сезон полювання на пернатих. Один мисливець може вполювати за день одного гусака, двох качок, три лиски, двох голубів, двох перепілок та двох куликів.

Це – Григорій Рябокінь. Він займається мисливством понад 40 років. Полює на качок та гусей. Проте, не тільки полює. Разом з членами мисливського колективу полювач займається розведенням та оберіганням птахів та тварин.

Григорій Рябокінь, голова первинного мисливського колективу №12 с. Абазівки

- Ми в цьому році випустили тут, на цих угіддях, п'ятдесят качок диких, а взагалі по району – набагато більше – 200 штук. Цим і займаємось.

Упродовж сезону разом із полювачем – його помічниця і надійний друг собака Діна. Протягом усього мисливського життя вона поряд з ним. Її обов'язок – виносити дичину.

Григорій Рябокінь, голова первинного мисливського колективу № 12 с.Абазівки

- Це – лягава собака, яка в наших кліматичних умовах і взагалі має шанс на те, щоб подолати дичину, якщо вона підранкує, чи виносити з води.

Для ще одного полювача дванадцятого мисливського колективу Сергія Жукова полювання – це спосіб відсторонитися від життєвих негараздів і просто побути на природі. Кількість здобичі для нього – не головне.

Сергій Жуков, мисливець 12 колективу с.Абазівки

- Буває по-різному. Буває, фортуна посміхалася. По-різному, ну стараємося, полюємо.

Директор обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок Костянтин Боровик наголошує: для тих, хто займається мисливським господарством, найголовніше, щоб усі живі й здорові повернулися з полювання.

Костянтин Боровик, директор обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок

- Більше 5 тисяч людей, які взяли відстрільні картки, пішли у мисливські угіддя, де наші системи УТМР. А таких мисливських угідь у нас – мільйон шістдесят тисяч гектар,  полюють в основному на качку, а це – водно-болотні угіддя.

Сезон полювання триватиме до 30 грудня. Усі бажаючі взяти в ньому повинні отримати посвідчення мисливця, реєстраційну картку здобичі та дозвіл на зброю.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію