Чому жінки приховують свої заробітки

На сучасних етапах фемінізму нарешті значна кількість жінок досягає паритету з чоловіками у своїх сферах діяльності, а інколи – навіть обганяють їх в зарплатах, бонусах та пільгах. В 2001 році деякі дослідження показали, що у близько третини подружь з працюючими жінками саме вони заробляли більше за чоловіків.

Але що ж трапляється, коли жінка заробляє більше, ніж чоловік? Уявіть собі тиск на чоловіка чи хлопця таких жінок як Індри Нойі (генерального директора PepsiCo), Барбари Кассані, керівниці авіакомпанії у Великобританії або Лів Борі, однієї з найкращих жінок-професіоналів у покері? Безсумнівно, тиск немалий. Але, згідно з останніми дослідженнями? тиск на жінок в такому випадку менший, ніж на чоловіків.

Кількість заміжніх жінок, які заробляють більше грошей, ніж їхні чоловіки, зросла. Але рідко хто чує, як вони цим хваляться.

Нове дослідження показує, що значна кількість подружь надають перевагу замовчуванню цього факту або занижуванню справжнього розміру заробітків. Дослідники аналізували дані Бюро перепису населення та виявили, що в шлюбах, де дружина заробляє більше за свого чоловіка, і чоловік, і жінка вказують неправдиві дані про те, яку зарплату вони насправді отримують.

Тенденція показує, що в таких випадках чоловік та жінка, як правило, перебільшують дохід чоловіка, занижуючи при цьому заробіток дружини.

Авторами дослідження було встановлено, що чоловіки, які заробляють менше, ніж їхні дружини, повідомляють, що їх доходи на 2,9% перевищують показники податкової декларації. В той же час дослідники помітили, що дружини завищували заробіток чоловіка навіть більше, ніж чоловік.

Коли справа доходить до звіту про доходи дружини, спостерігалась абсолютно протилежна тенденція.

Хоча подружжя й занижувало розмір зарплати дружини в опитуваннях перепису населення, повідомляючи, що її дохід на 1,5% нижче, ніж той, який вона фактично заробила, експерти виявили, що чоловіки, як правило, занижують доходи своєї дружини більше, ніж сама жінка.

В одному з чотирьох проаналізованих дослідниками шлюбів саме дружина була головним годувальником.

Так чому ж подружжя намагаються приховати свої реальні заробітки?

Згідно з авторами дослідження, існує психосоціальне пояснення такій поведінці.

Дослідникам, які проводять різноманітні опитування, вже давно відомо, що бажання людей представити себе в позитивному світлі може призвести до того, що вони намагаються приховати соціально небажану поведінку та перебільшувати свої досягнення у тому, що вважається соціально бажаною поведінкою. Деякі люди, даючи неточні відповіді в опитуваннях, можуть усвідомлювати, що вони спотворюють правду, але багато людей, напевно, роблять це несвідомо.

Дослідники повідомляють, що висновки показують, як стійкі соціальні норми - в даному випадку ідея "традиційного" шлюбу, де чоловік є основним фінансовим провайдером, може проникнути в те, як ми заповнюємо анкети та проходимо опитування.

Автори дослідження прийшли до висновку, що дозволяє припустити, що соціальні норми та очікування ще не наздогнали сучасні умови праці та подружнього життя.

До того ж, психологи повідомляють, що подружжя, де жінки стають годувальницями, чоловік та жінка рідко коли можуть розвиватися успішно та забезпечувати збалансований перерозподіл сил. Ні новостворені альфа-жінки, ні їх шоковані бета-чоловіки не почуваються комфортно, помінявшись ролями.

На думку психологів (і юристів з розлучень), які бачать пари, що борються з такими змінами, багато відносин розвиваються за однаковою схемою. Спочатку дружина починає втрачати повагу до чоловіка, після чого він починає відчувати себе неповноцінним, що негативно впливає на подружнє життя та шлюб загалом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію