У Харкові факультет протиповітряної оборони сухопутних військ відзначив 25-річчя

Його сформували у 93-ому році на основі двох училищ: полтавського зенітного та київського інженерного. Привітав рідний факультет із цією датою і народний депутат України, екс-командир добровольчого батальйону Артем Вітко.

Рукостискання, дружні обійми, зустрічі старих знайомих – факультет протиповітряної оборони сухопутних військ Харківського національного університету повітряних сил ім.Івана Кожедуба відзначає 25-річчя. Створювали його і полтавці.

Микола Оборонов, ст. викладач факультету ППОСВ

- Наше училище, яке я свого часу закінчував у Полтаві, воно стало основою на перший час створення факультету. В основному дві третини викладачів прибули з Полтави, сюди була переведена навчально-матеріальна база, яка була в полтавському училищі.

Багато випускників факультету стали на захист України у 2014 році. Чимало з нинішніх курсантів пройшли АТО.

Богдан Ландар, заст. нач. курсу по роботі з особовим складом

- Виховує факультет не тільки чисто військову людину, факультет виховує громадянина України, патріота України.

Один із випускників – екс-командир добровольчого батальйону, а нині – народний депутат України Артем Вітко.

Артем Вітко, народний депутат України

- Я в 2000 році вирішив стати військовим. Я і до того хотів стати військовим, як мій батько, як мій дідусь. І вступив сюди. Я досі повертаюся сюди, як до себе додому. Не їжджу по відпочинках, як деякі народні обранці, а їжджу постійно до людей, і сьогодні приїхав до рідного факультету, якому сьогодні виповнилося 25 років.

Свого курсанта Вітка викладачі та командири взводу згадують завжди з теплотою. Говорять про нього, як про розумну та справедливу людину.

Микола Оборонов, ст. викладач факультету ППОСВ

- Був дуже добрий курсант, дуже пізнавальний, все його цікавило. Він був дуже патріотично налаштований, завжди цікавило його, що там пишуть в пресі, а чому це так? Він такий був за Україну завжди.

Уроки офіцерів протягом навчання, говорить Артем Вітко, для нього не пройшли дарма. Їхні поради знадобилися вже під час служби у складі добровольчого батальйону в зоні АТО.

Артем Вітко, народний депутат України

- Завдяки цьому, завдяки цим воїнам, «акулам війни» в мене жодної втрати бойової на фронті не було. Хоча батальйон деблокував Луганський аеропорт, він звільняв Рубіжне, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Золоте.

До своєї «альма-матер» народний депутат завжди повертається не з порожніми руками. От і цього разу поряд із почесними грамотами привіз сертифікат на пральну машину. Новій техніці на факультеті зраділи.

Олександр Струков, начальник навчального курсу факультету ППОСВ

- В казармі її вже поставили. І вона дуже нам буде в нагоді, всьому особовому складу, тому що раніше цих приладів не було. Дуже добре, коли держава нам допомагає в обличчі народних депутатів і саме наших випускників.

Народний депутат запевняє: надалі продовжуватиме допомагати рідному факультету, адже він виховує справжніх чоловіків, які так потрібні сучасній Україні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію