Ціна навчання

Ручки, зошити, пенали, шкільні сумки та форма – це лише невелика частина з того, що слід придбати школяреві до першого вересня. Цього року у школах – нові правила для першокласників, проте список покупок – старий. Марія Лісніченко спілкувалася зі школярами, їх батьками та працівниками шкільного ринку та дізналася, скільки ж коштує зібратися до школи цього року.

Анастасія Кучерук збирає донечку до школи вже не вперше. Катя восени вирушить у 6-й клас. Список покупок у дівчат з року у рік особливо не змінюється: зошити, ручки, кольорові олівці й фломастери, новий портфель, альбом та ще багато іншого. Загалом, стверджує Анастасія Кучерук, цьогоріч сподіваються вкластися у 4000 гривень. 

Анастасія Кучерук, мама школярки

- Дивимся на форму, на блузки. Ціни трохи лякають. Тому що зарплати не дуже відповідають цінам. Звертаєм увагу дужче на те, що подобається дитині, щоб дитина ходила із задоволенням до школи і щоб приносила хороші результати зі школи.

Частину шкільного краму вже придбали. Особливо дівчинка радіє з рюкзака, на ньому квіти.

Катя Кучерук, шестикласниця

- Мені найбільше подобається рюкзак, пенал, багато зошитів. Тому що у нас до школи потрібні прості зошити, але у шостий клас, а я переходжу у шостий клас, мені мама зробила такий подарунок: у мене тепер зошити з різними малюнками. Мені це дуже подобається.

Більшість школярів покупки робить на шкільному ринку. Він відкрився тиждень тому. Владислав Житник тут продає канцелярські товари. Ціни на них особливо не змінилися: зошити – від 2 гривень, пенали – від 50, фломастери ж обійдуться від 20 до 160 гривень. 

Владислав Житник, продає канцелярські товари

- Найбільше беруть зошити «школярик», тому що у них іде глянцева обкладинка і вони найкрасивіші з усіх зошитів. Ну а ось «Перше вересня» і такі не дуже беруть, бо вони не такі красиві, як ці.

Майже незмінні й ціни на шкільні рюкзаки. Обрати їх можна від 400 гривень. Чи не найбільша частка у бюджеті – шкільна форма. Сукня для дівчат коштує від 400 гривень, костюм же – від 700 гривень.

Людмила Бойко, представниця магазину

- Тканина, що не кошлатиться, всередині бавовняна підкладка 100%. Це версія із французьким мереживом. А ось тут бантова така, тут у рельєфі йде кишенька, що дуже дівчатам подобається. Тут таке ось, як в американських школярок. Такі ось дуже цікаві варіанти. Ось саме такі сукні – вони у великому попиті.

Зекономити можна, ретельно дослідивши пропозиції на ринку та скориставшись деякими акціями. Вигідно, не на камеру говорять батьки, зробити покупки оптом. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію