Телебачення змінюється!

1 серпня у Київській та Кіровоградській областях відключили аналогове телебачення. Тисячі людей вже не побачили улюблені канали. Вже з 1 вересня сигнал зникне по всій території України, в тому числі – й на Полтавщині. Що робитимуть полтавці, переходитимуть на цифрове мовлення, супутникове, кабельне чи взагалі відмовляться від телебачення?

Ніна Іванівна Макаренко не уявляє свого життя без телебачення. Щоранку вона вмикає телевізор, і тільки тоді починає готувати їсти й робити щось по-господарству.  

Ніна Макаренко, пенсіонерка 

- Я тільки встала, на кухню одразу вмикаю, щось дивлюсь, щось слухаю і працюю. А люблю дивитись наше «Місто». Люблю дивитися фільми, зараз йде по «Україні» – «Жіночий лікар» і «Черговий лікар».

Дізнавшись про відключення аналогового сигналу, жінка не стримує емоцій. Для переходу на цифрове телебачення необхідно придбати тюнер. А з теперішніми пенсіями це зробити складно.

Ніна Макаренко, пенсіонерка 

- Де пенсіонерам брати гроші, щоб можна 600-700 гривень, щоб купити й подивитися. Тоді нас влада хоче зовсім зробити темними, щоб ми нічого не чули, і бачили, й не знали.

Але і тюнер – не панацея. Якщо Ніна Іванівна та інші полтавці перейдуть на цифрове телебачення, то можуть і не побачити програми телевізійної Студії «Місто». Нацрада з питань телебачення та радіомовлення ще не провела конкурс на отримання ефірної ліцензії.  

Лілія Миронович, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській обл. 

- Багато компаній уже подали заявки. І для того, щоб вони не випали з цифрового формату, в подальшому Національна рада на останньому засіданні, окремі її члени, висловлювали таку думку, що, можливо, для певних регіонів, і для певних місцевих каналів передбачити певне якесь відтермінування.

Зв’язуємось із членом Нацради Олегом Чернишем, аби він уточнив інформацію щодо можливого відтермінування.

Олег Черниш, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

- Національна рада внесла свої пропозиції до постанови Кабміну «Про відключення аналогового ефірного мовлення». Ці пропозиції стосуються того, щоб національний, суспільний мовник і місцеві та регіональні телекомпанії продовжували мовлення до 31 грудня 2018 року.

Якщо Уряд підтримає пропозицію, з 1 вересня полтавці продовжуватимуть переглядати місцеві телепрограми. Тим часом наш канал готуватиметься до проведення конкурсу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію