Спортивний магазин чи архітектурна пам'ятка?

Біля магазину «Фіалка», що по вулиці Соборності 75/2, пройшов одиночний пікет. Лариса Клименко – єдина, яка публічно виступила із заявою проти будівництва нового магазину. Жінка впевнена: це руйнація архітектурної пам'ятки. Зараз біля магазину «Фіалка» тривають ремонтні роботи. Ліпнину на фасаді будівлі почали відбивати. Хочуть зробити нову вивіску для майбутнього спортивного магазину.

17.30 – на акцію пікету завітали представники ЗМІ та одна полтавка. Вона – не мешканка будинку, але їй не байдужа доля будівлі. Лариса Клименко виросла неподалік та добре пам'ятає «Фіалку». Будинок, де знаходиться магазин, – старий та збудований ще в 1954 році. А на першому поверсі був завжди магазин промислових товарів.

Лариса Клименко, полтавка

- Він завжди був, не змінював профілі, скільки я себе пам'ятаю. А мені 62 роки. Він завжди таким був, і все. І от фасад, ви розумієте, скільки простояв, і за декілька років уже все – спаплюжили все, що можна.

Через деякий час полтавку вийшов підтримати і представник громадської організації ГО Save Poltava. 

Віктор Трофименко, член ГО Save Poltava  

- Оздоблення першого поверху, це як вигляд фасаду, фронтон і ліпнина. І коли відбувається погоджені зміни зовнішнього вигляду пам'яток архітектури і місцевого значення, то подаються документи на художню раду міста – це що стосується вивіски. І в даному випадку та концепція, яка є в документах, вона трошки не збігається з тим, що ми можемо бачити тут.

Організатор акції не з'явився, але всі необхідні документи надав. Будівля дійсно належить до архітектурних пам'яток. Про це свідчить рішення міської ради від 21 жовтня 2010 року. 

Віктор Трофименко, член ГО Save Poltava  

- Місто – це єдиний організм. І в ньому мають працювати певні єдині правила та розумний підхід. Ми чудово розуміємо, що те, що стосується пам'яток національного і місцевого значення, то можна йти на копроміс. Але компроміс влади, громади і бізнесу не має грунтуватися на знищенні культурної спадщини.

У приміщенні планують зробити спортивний магазин. Власник майбутнього магазину та замовник робіт – Світлана Добренька. На даний момент вона з чоловіком переїхала до Автономної республіки Крим. Акція протесту тривала пів години, але на неї ніхто не вийшов. 

Анна Ружін, Ігор Лук'яненко, Полтавська телевізійна Студія «Місто».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію