Для дітей з інвалідністю – окремий вид реабілітації

Коні – лікують. Для дітей з інвалідністю, крім поїздок на море, міська влада підготувала ще один вид реабілітації – іпотерапію. На проведення занять з міського бюджету виділили понад 200 тисяч гривень. Відповідальність за реабілітацію взяв на себе «Центр екологічного виховання та оздоровчої верхової їзди «Рідні простори», о в селі Лабурівка Котелевського району.

Це – кінна база в селі Лабурівка Котелевського району. Тут проводяться унікальні заняття для дітей з інвалідністю. Кататися на конях малечі допомагають інструктори.

Василь Ірха, інструктор з іпотерапії 

- Для цього я вступив на навчання, і в подальшому хочу отримати спеціальність фіз.реабілітолога, щоб бути професіоналом в цій роботі. У роботі з дітьми основне – кожній дитині правильно підібрати коня.

Івану, сину Анни Золотар, найбільше сподобалась Рада. 

Анна Золотар, мама 

- І він сам її обрав, він навіть коли приїжджав, постійно саме її обирав. Емоційно такі дітки підбирають собі тварину, яка їм підходить більше. Він приїздив, і одразу показував на неї, що хоче кататися саме на ній, тому що вона йому більше підходить.

А Це Марина Кононенко, мама чотирирічної Марії. Жінка з донькою уже двічі пройшли курс іпотерапії. Говорить: покращення вже є.

Марина Кононенко, мама 

- По-перше, це стимуляція м'язів. У нас в зв'язку з нашими фізіологічними потребами у нас слабкі м'язи. Тому ми їх укріпляємо різними способами. І другий момент – це мова. Іпотерапія також стимулює і мову. У нас з'явилося безліч нових слів.

Коні спокійні та люблять дітей. Заняття проводять спільні: діти катаються з батьками та інструкторами.

Олександра Хандогіна, голова ГО «Центр екологічного виховання та оздоровчої верхової їзди «Рідні простори»

- Я прихильник того, щоб мама була присутня на заняттях з своєю дитиною, як помічник інструктора. Маму і на коня заставляємо сідати. І це обов'язково, щоб мама разом з дитиною відчувала все це разом з дитиною. Це більш тісний зв'язок, адже дитині більш комфортніше разом з мамою.

Полтавський міський голова турбується про дітей з інвалідністю. Вони проходять курс реабілітації за програмою «Турбота». 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Приємно, що депутати підтримали таку Програму. Приємно, що депутати проголосували за виділення коштів саме на іпотерапію. Я думаю, у нас іпотерапія плавно перейде в дельфінарій. А сьогодні – літо, сьогодні відпочинок, сьогодні море, сьогодні іпотерапія, все, що пов'язано зі свіжим повітрям.

Батьки теж задоволені, адже їх діти можуть безкоштовно пройти реабілітацію.

Марина Кононенко, мама

- Мало в яких містах, а може, і взагалі немає такого, щоб ішла така допомога.

На базі – 4 коня. Вони спеціально підготовлені для іпотерапії. Пройшли курс реабілітації вже 75 дітей, а ще 25 поїдуть туди восени.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію