22-ий рік поспіль у місті проходить свято меду

Сьогодні Полтавщина – один з лідерів з вироблення меду. Нагадаємо, за даними Міністерства аграрної політики України, минулого року країна експортувала 56 тисяч тонн солодкого продукту й стала одним з головних імпортерів меду до Європи.

Сергій Хохич – бджоляр зі стажем. Чоловік у господарстві має до 70 родин бджіл. А любов до справи пасічник унаслідував від дідуся. Справа, говорить, не надто прибуткова, проте улюблена. На продаж представив різні види меду, медовуху та ще багато цікавого й смачного.

Сергій Хохич, пасічник

- Кожен мед корисний по-своєму. Акація – він як антисептичний, протибактерицидний. Мед довго не кристалізується, навіть рани ним можна протирати. Липа й малина – це протизастудні меди. Різнотрав'я – загальнозміцнювальний.

Знавець солодкої справи ділиться секретом, як обрати смачний та корисний мед. Окрім того, звертати увагу слід на колір, консистенцію та смак. Але кращий спосіб запобігти обману – купляти мед у перевіреного бджоляра. Понад 15 таких – на святі меду. Воно проходить щороку просто у центрі міста.

Наталія Сенчук, голова Спілки пасічників Полтавської області

- Багато приходить людей конкретно за продукцією бджільництва. І хай вони беруть невеликими баночками, там пів літра-літр, але вони майже на кожному стенді різного меду собі набирають. І це наші люди, ті люди, які є вже постійними покупцями.

У програмі – розваги для дітей, дегустації меду та медових продуктів, концерт й ярмарок. Гості ж свята помічають й доброзичливість знавців солодкої справи.

Сергій Голишев, гість заходу

- Дуже прекрасно. Це дуже чудово. Смачний мед та смачні медові напої. Було б добре, якщо б наше бджільництво більше розвивалось та підтримувалось й спонсорувалося країною.

Цьогорічні ціни на мед – від 100 гривень за літр. Зростання ціни пасічники пояснюють важкою зимою та великою кількістю отруєнь бджіл. А у полтавців буде можливість завітати на ярмарку з 3 по 5 серпня. А вже наступними вихідними бджолярі анонсують фестиваль меду. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію