Бродячі й небезпечні

В мікрорайоні Половки, на стадіоні школи №30, на полтавку напав пес. Нога вже не болить, але й досі на уколах. Собаку працівники КАТП-1628 ще не знайшли, але що робити мешканцям міста, якщо виникає така ситуація?

Анна Ружін, журналіст

- Ми знаходимося на спортивному майданчику однієї з Полтавських шкіл. 1 липня на полтавку тут напав бродячий пес. І як наслідок – візит до лікаря.

Це Алевтина Кононенко. Саме вона того ранку постраждала від укусу тварини. 

Алевтина Кононенко, полтавка 

- Я вийшла на стадіон, і з цього боку пройшла (показує), і йшла швидкою ходьбою. І раптом вибігає дві собаки, а поруч вона йде. Одна пробігла повз мене, а друга укусила.

Нога вже не болить, але курс лікування – уколи від сказу – й досі триває.

Алевтина Кононенко вважає, що собака належить одній з працівниць школи, яка регулярно підгодовує бездомних. Щоб розібратися в ситуації, ми знайшли цю Світлану Коломієць.

Світлана Коломієць, полтавка 

- Це не вірна інформація їй надана була, цій жіночці, що це моя собака була, що її вкусила. Я навіть знаю, хто надав цю інформацію цій жінці. Вона сама не розуміла, що робила, як-то кажуть.

Інформацію з проводу годівлі бездомних не спростовує, але робить це не на стадіоні школи. Тварин любить, навіть вдома тримає не одну.

- Найстаршому - 16 років. Другій моїй 14, маленькій, найменшій - 3 рочки, і цій 2.

Полтавці ж скаржаться: собак багато та вони агресивні.

Леся Дрючко, полтавка 

- Сиділи діти, просто на велосипедах на своїх, звідки не візьмись підбігла велика чорно-біла собака великих розмірів, і бігла з шаленою швидкістю та лаєм.

- Вони ночами виють, це теж заважає людям, вони повинні відпочивати вночі, а не слухати ці канонади. Знову ж таки, проблема не однорічна, це дуже вже давно відбувається, а людям це складає значну проблему. І це потрібно якимсь чином вирішувати.

Мешканці шукали підтримки і в місцевого депутата, який відповідає за цю ділянку. 

Сергій Савенков, депутат Київської районної у м.Полтаві ради

- В свою чергу я звернувся до міського голови, описав проблематику, що люди не можуть жити, ночами не можуть спати, що собаки кидаються і гризуть за ноги. Міський голова пообіцяв мені, що він надасть доручення профільним спеціалістам КАТП-1628 і це питання буде вирішено, але так і не сталося.

Надсилав ще у 2017 році інформаційні запити до управління охорони здоров'я та отримав наступну відповідь. 

До травматологічного пункту 1-ї міської клінічної лікарні з приводу укусів безпритульними собаками звернулось у 2015р. – 157 осіб, 2016 р. – 168, за 11 місяців 2017 року – 142 особи. 

За собаками в цьому мікрорайоні доглядають волонтери. Інформацію про агресію спростовують. 

Лілія Дударь, волонтер 

- Ми стараємося, їх підгодовуємо, лікуємо по-своєму та стерилізуємо. У нас немає жодної нестерильної собаки. Вони не агресивні, бояться навіть людей.

Щоб зменшити кількість безхатьків на вулицях, потрібен притулок та стерилізація. Останню уже роблять.

Майя Матвєєва, член наглядової ради ПОБО «Центр захисту живої природи «Юний Європеєць»

- Якщо порівнювати 8 років тому, тоді був підрахунок тварин. То на вулицях міста було близько 8 тисяч бездомних тварин. А на даний момент, кілька місяці тому провели підрахунок, то їх нарахували 3,5 тисячі лише на вулицях нашого міста.

Працівниця КАТП-1628 додає: уколів можна було уникнути, якби знала процедуру поводження.

Юлія Явір, працівник КАТП-1628

- Коли потерпілий, людина, яку вкусила собака, він повинен звернутися в трам.пункт. Він віддає всі рекомендації та довідку для огляду тварини, яку має оглянути ветеринар клініки. 

На даний момент потерпіла написала заяву, працівники КАТП-1628 шукають пса для відлову.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію