Школяр з Полтавщини виборов «золото» на Міжнародній олімпіаді з хімії

Фото з сайту МОН України

Міжнародна олімпіада з хімії (International Chemistry Olympiad – IChO) проходила 19-29 липня в Чехії і Словаччині. У ній взяли участь понад 300 знавців хімії з 76 країн. Україну представляли 4 школярі, серед яких і наш земляк – учень Кременчуцької НВК №4. Про це повідомляють на сайті Міністерства освіти і науки України.

Олімпіада IChO-2018 – ювілейна. Цього року її проводили вже в п’ятдесяте. Мета олімпіади стимулювати інтерес молоді до хімії, укріпляти дружбу молодих людей із різних країн, сприяти міжнародній співпраці та взаєморозумінню.

Щороку International Chemistry Olympiad проходить в різних країнах. Цьогоріч обдарованих юних хіміків приймали у Братиславі (Словаччина) та у Празі (Чехія). Всього участь у ювілейній олімпіаді взяли 300 знавців хімії з 76 країн. Із них четверо українців, кожен з яких повернувся додому з медаллю. Ольга Ващенко з Харківської гімназії № 47, Дмитро Царенко з Харківського фізико-математичного ліцею № 27 та Артем Янчак з Львівського фізико-математичного ліцею завоювали «срібло». А наш земляк, учень Кременчуцького НВК № 4 Кирило Данилейко, здобув медаль найвищого ґатунку.

Фото з сайту Кременчуцької НВК Фото з сайту Кременчуцької НВК

– Вітаю талановитого юного хіміка Кирила Данилейка! Пишаюся, що не лише на олімпіадах, змаганнях, конкурсах обласних та всеукраїнських рівнів маємо перемоги. На різноманітних заходах міжнародного рівня наші земляки також демонструють високі  результати. Переконана, з кожним роком все більше медалей відправлятиметься до Полтавщини! – зазначила директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Під час Міжнародної олімпіади з хімії учні виконували п’ятигодинне практичне завдання в лабораторії та проходили чотиригодинний письмовий іспит. Учасники завоювали 95 бронзових, 65 срібних та 35 золотих медалей.

Фото з сайту МОН України Фото з сайту МОН України

Паралельно з олімпіадою по хімії, з 21-29 липня у Лісабоні (Португалія) проходила олімпіада з фізики (International Physics Olympiad – IPhO). Участь у ній взяли 400 учасників з 90 країн. Вони вирішували задачі та виконували лабораторну роботу.        

На IPhO Україну представляли 5 юних фізиків, кожен з яких також повернувся додому з медаллю.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію