«Лабіринт Можливостей»

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Проблема актуальна і для Полтави. Аби розповісти більше про торгівлю людьми, у місті провели інформаційну акцію «Лабіринт Можливостей». У форматі лабіринту її проводять вперше. Проект підтримують міжнародні організації.

Марія Лісніченко, журналіст

- Небезпеку видно не одразу. Саме у цьому полтавців переконують організатори акції «Лабіринт». Лише цього року 8 жителів нашого міста стали жертвами торговців людьми. Як не стати наступним, розповідають тут.

Згідно з оцінками Міжнародної організації з міграції, за час незалежності в Україні від торгівлі людьми постраждало 230 тисяч українців. І це – виключно офіційні дані. За неофіційними, кількість жертв більша у понад 2 рази. Ризикує кожен, хто прагне заробити за кордоном.

Олександр Лелюк, заступник начальника відділу у справах сім'ї та молоді та спорту Полтавської ОДА

- Треба перевіряти з офіційних інформаційних просторів, де вони зареєстровані. Чи є якась інформація про ці організації чи установи.

Цього року в області вже проведено понад 90 інформаційних кампаній. У Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми такі акції пройшли по всій Україні. Формат новий – інформаційний квест-лабіринт. Завдання розпочинаються з найпростішого: збору речей та документів. Далі – питання, що безпосередньо стосуються роботи за кордоном. Виходів з лабіринту два: той, що говорить про правильні і безпечні рішення, та навпаки.

Організатори акції – представники благодійної організації «Світло надії». Подібні акції проводять у місті з 2016 року. Під час інформаційних кампаній вони не лише попереджають подібні злочини, а й підказують, куди звертатися у разі біди. Нагадують і про анонімну «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми – 527. Найрозповсюдженішими помилками заробітчан називають відсутність робочої візи, неперевірений працедавець, підписання документів незрозумілою мовою та інше.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- З квітня 2016 року пройшли програму реінтеграцію міжнародної програми з реінтеграції. Це були і чоловіки, і жінки. Переважно це була трудова експлуатація, 11 випадків із 19. Сексуальна – 2 випадки. Примусове жебрацтво – 2 випадки. 1 випадок примусового вилучення органів і 1 випадок втягнення у злочинну діяльність.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію