650 мільйонів гривень передбачено у державному бюджеті України 2007-го року на повернення знецінених заощаджень, це – на 50 мільйонів більше, ніж торік

Зокрема, держава виділила кошти і на виплату компенсацій на облігації безпроцентного займу, які громадяни 17 років тому у надії отримати дефіцитні товари купували у держави.

Тоді облігацій можна було брати, скільки завгодно і на будь-який вид пропонованого товару. В основному більшість громадян все-таки отримала омріяні автомобілі чи кольорові телевізори ще у 95-му році. Але залишились і такі, хто не встиг цього зробити. Станом на цей рік Полтавський регіон отримав 4 мільйони 766 гривень, майже 4 мільйони власники облігацій уже одержали. Компенсація виплачується одноразово і в повному обсязі. Отримати її можна у відділеннях «Ощадбанку». При собі мати ксерокопію паспорта та індентифікаційного коду і, звісно, самі облігації. Приміром, за кольровий телевізор можна отримати 1050 гривень, за холодильники «Мінськ» і «Брюса» – 525, відшкодування за облігаціями на мотоцикли, міні-трактори, автомобілі «ЗАЗ-1102» та «Москвич» видаються частково. Тільки на відміну від цін 90-го року зараз, скажімо, за ті 420 гривень, які віддають за облігації, що брали на пральну машину «Вятка», сучасний подібний товар не купиш. Нині у населення постала інша проблема. Товари, на які тоді купували облігації, зараз або у надлишку, тільки гроші на них не завжди є, або особливим попитом не користуються, як-то швейні машинки чи автомобілі «Москвич». Тоді ж, у 90-му, громадянам пропонували купити й державні казначейські зобов'язання. Їх зараз теж викупляють. Правда, громадяни значно рідше звертаються до «Ощадбанку» за компенсаціями на них.

Стрічка новин