Замість лікарів – коні

Для двох учасників АТО ці тварини стали підтримкою та друзями. Спочатку – візити в центр оздоровчої їзди, а тепер – місце роботи на посаді інструкторів. Покататися на конях найчастіше приїжджають діти. Але тепер таку змогу матимуть і атовці – у якості реабілітації.

Віталій Тимошенко – учасник АТО. У 2014 році потрапив на передову в Маріуполь. 

Віталій Тимошенко, інструктор з іпотерапії 

- Буквально на третій-четвертий день розпочався обстріл. Але Бог помилував. А далі, що було, але не будемо про це розмовляти. А так потім ще прослужив рік, а потім в Полтавській вертолітній бригаді рік, а потім звільнився за станом здоров'я.

Після цього почав відвідувати центр оздоровчої верхової їзди, де згодом став інструктором. 

Віталій Тимошенко, інструктор з іпотерапії 

- Кінь допомагає одужувати і мені, і діткам, тому що кращої терапії я ще не придумав, кращих ліків. Не треба ніяких ліків та уколів. А спілкування з конем, який тебе розуміє, а ти її розумієш.

Аналогічна історія – і в іншого інструктора. У конях, говорить, знайшов друзів та підтримку.

Василь Ірха, інструктор з іпотерапії 

- Я відчув на собі значне полегшення. У мене з'явився спокій, я почав спокійно реагувати на такі ситуації емоційні.

Катаються на конях в основному діти, яким необхідна реабілітація. Тварини спокійні та безпечні. На різкі рухи, гучні звуки та різні емоції коні не реагують, адже пройшли спеціальний курс. Маршрути для прогулянок завжди змінюють, але для коней це не перешкода.  

- Коли посадиш когось на коня, потрібно дати щось смачненьке. Тоді він починає працювати, а так, якщо забуваєш щось дати, то вони починають щось не те. 

- А що вони люблять?

- Вони люблять все.

- А найбільше?

- Бублички і цукор.

Поки що у центрі – лише два атовця, але керівники хочуть залучити більше.

Олександра Хандогіна, голова ГО «Центр екологічного виховання та оздоровчої верхової їзди»

- Насправді це чоловіча робота. Діти бувають важкі, потрібна страховка. А в присутності чоловіка діти відчувають себе більш дисципліновано. Ми запитували у батьків, їх враження, і всі були в захопленні, і самі хлопці відчули на собі, що це таке.

У центрі працює 5 коней. У кожного – своя історія, як він прийшов до іпотерапії. Марта потрапила худою та змученою. А центр став для неї реабілітацією. 

- Коли вона не бачила нічого перед собою. Кінь качався з боку в бік, об низьку стінку, роздираючи собі груди, не розуміючи, що вона робить. Вона не дає задні ноги, а б'є наповал. Це кінь з серйозною травмою. Але оскільки ми забезпечили правильний догляд та випас, спілкування з іншими людьми. Ми нічого від них не вимагаємо. У нас кінь йде в терапію, якщо сам цього хоче.

Тетяна Гекова, заступник голови ГО «Центр екологічного виховання та оздоровчої верхової їзди»

- Це Злата. Їй 8 років. Вона вирощена в одних руках практично. З дитинства спілкується з дітьми. Тому їй займатися з дітками, простими дітками, з особливими дітками – їй це подобається.

Центр знаходиться у селі Лабурівка Шишацького району, але у нього вже є філіал у місті Львові.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію