Перемогли і здійснили мрію

Сто українських студентів відвідали найбільшу у світі авіавиставку – Farnborough Airshow 2018 у Лондоні. Всі вони – переможці Всеукраїнського конкурсу «Авіатор», організатором якого є благодійний Фонд Бориса Колеснікова. Серед сотні найкращих студентів – троє з Полтавщини.

Ярослав Шевченко – студент Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка. Хлопець вдруге стає переможцем Всеукраїнського конкурсу «Авіатор». Минулого року він побував на авіавиставці Ле Бурже в Парижі. Цього ж разу отримає нові знання та дізнається про інноваційні досягнення галузі в Лондоні. 

Ярослав Шевченко, студент ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка 

- Для студентів те, що робить Фонд Бориса Колеснікова, є дуже великим досвідом. Це напрацювання якоїсь бази знань або ж зв’язків. Ми можемо десь вилетіти, або ж показати себе, наприклад. Якщо «достойний», то він проб’ється далеко.

В рамках відвідин найгучнішої авіаподії молодим фахівцям з України ексклюзивно провели екскурсії й різноманітні майстер-класи. Так, студенти переглянули експозиції відомих світових та вітчизняних авіабудівників, таких як Еарбас, ДП Антонов, Бомбардьє та Боїнг. Останній найбільше вразив майбутнього пілота з Кременчука Кирила Смирнова. 

Кирил Смирнов, курсант Кременчуцького льотного коледжу НАУ 

- Тут представлені практично всі новинки цієї компанії. Тобто, можна подивитись інтерактивно, що з себе представляють нові літаки. Дуже цікаво представлені проекти гіперзвукових літаків.

Традиційно до кращих конкурсантів-авіаторів приєднався й Президент благодійного Фонду Борис Колесніков. Ініціатор конкурсу «Авіатор» переконаний: такі події мотивують студентів до нових створень. Набравшись досвіду тут, молоді й амбітні фахівці розвиватимуть авіаційну галузь в рідні країні. 

Борис Колесніков, Президент благодійного Фонду 

- Переможці нашого конкурсу – успішні, перспективні, знають англійську. Це майбутнє нашої країни, еліта нації. Щиро вдячний вузам і батькам, які підготували таку талановиту молодь. Базова освіта – це основа, тут краща практика. Нас навчали практиці, практика завжди набагато цікавіша для молоді, ніж теорія. Вона дозволяє на власні очі побачити те, що намальовано в підручнику, переглянути навчальні польоти.

Розповів Борис Колесніков й про зміни, які відбудуться в конкурсі найближчим часом.

Борис Колесніков, Президент благодійного Фонду 

- Я думаю, що в майбутньому вдасться зроби 2 нові речі: обрати 3-5 переможців з перспективними стартапами і виділити їм кошти на реалізацію своїх проектів, це перше. Друге – дати дітям можливість пройти стажування на кращих авіазаводах і в кращих авіакомпаніях світу.

Не обійшлася поїздка і без прогулянки столицею Великобританії. Окрім відомих місць Лондона, таких як Тауерський міст, Вестмінстерське абатство та Букінгемський палац, молоді авіатори цілий день провели в кращому парку розваг Європи. 

Каріна Дубина, студентка Харківського технічного університету ХПІ

- Сьогодні я поборола деякі свої страхи, каталась на дуже екстремальних атракціонах. Море емоцій.

Владислав Гаврилюк, студент Дніпровського коледжу ракетно-космічного машинобудування 

- Дуже круто, незабутні емоції. Дякую за цю можливість потрапити не тільки на авіасалон, авіа-шоу, ну і побувати в парку. Це дуже круто.

Нагадаємо, Фонд Бориса Колеснікова проводить конкурс «Авіатор» всьоме. За роки існування проекту у ньому взяли участь близько 20 тисяч студентів. Уже у вересні стартує новий сезон «Авіатора» з нагородами для сотні переможців – грантами, стажуванням за кордоном та поїздкою на авіафорум до Парижа. Організатори запрошують до участі студентів технічних спеціальностей. Усі подробиці – на сайті Фонду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію