«Нова» вулиця Соборності та Театральна площа

Саме їх у Полтавській міській раді планують реконструювати. Згідно з проектом, оновлені вулиці стануть зручними для полтавців, туристів та маломобільних груп населення.

Юлія Хаврель, журналіст 

- Вулиця Соборності – одна з головних вулиць Полтави, частина якої – від Корпусного саду до театру імені Гоголя – є пішохідною зоною. Нині тут – бруківка та майже немає зон для відпочинку. Проте, через деякий час це може суттєво змінитись.

В «Інституті розвитку міста» презентували проект оновленої частини вулиці Соборності та Театральної площі. 

Сергій Мурза, головний інженер проекту 

- В рамках реалізації даного проекту, розрахований він на чотири зони. Безпосередньо, перша зона – від Європейської до вулиці Гоголя, друга зона – від вулиці Гоголя до вулиці Конституції, третя зона – в межах вулиці Конституції та парків, і четверта, остання зона, – в межах від вулиці Конституції до Соборного майдану безпосередньо.

Наочно реконструкція Соборності матиме такий вигляд: від «Злато-місто» до вулиці Гоголя. Від Гоголя – до вулиці Конституції разом з парапетами Сонячного та Петровського парків. Та закінчити реконструкцію на ділянці дороги біля пам'ятника Мазепі. 

Головний інженер проекту Сергій Мурза додає: нові вулиці будуть зручними для людей на візках. Бордюри зникнуть. Замість бруківки покладуть гранітну плитку. Крім цього, встановлять антивандальні лави з портами USB для підзарядки телефонів, нові урни для сміття, компактні велопарковки, ліхтарі та вказівники. Серед новацій – заміна люків на нові навігаційні. На них буде зображена мапа центральних вулиць міста з позначками. Так можна буде встановити своє місцезнаходження. Також викорчують старі дерева із заміною на нові. 

Сергій Мурза, головний інженер проекту 

- В рамках нашого проекту пропонується заміна зелених насаджень, тобто, дерев відповідно по зонам. Старі дерева будуть демонтуватись і нові дерева будуть влаштовані відповідно до всіх чинних норм. Це будуть алейні дерева уже із формованою кроною висотою до 5 метрів.

Проект оновлення вулиці Соборності розробляли протягом року, проте він ще не остаточний. Точних термінів реконструкції чиновники не називають.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію