Чи звикли полтавці до нововведень у медицині?

Вже місяць пацієнти обслуговуються у сімейних лікарів, з якими попередньо підписали декларацію. Та чи знають вони про нові послуги, які тепер надають медики? Про це наша Ірина Щербак дізнавалась в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2.

Людмила Оскома вперше після підписання декларації прийшла до свого сімейного лікаря. Окрім необхідного їй огляду, жінка хоче дізнатись, який перелік послуг тепер можна тут отримати. 

Людмила Оскома, полтавка

- Ну я ще не встигла ознайомитись з усім переліком. Але надіюсь, що з сьогоднішнього дня я зі всім цим ознайомлюсь.

- Доброго дня.

- Доброго, заходьте на прийом, сідайте.

- Талончик. 

- І карточку.

Не тільки Людмила Леонідівна не знає про нові послуги. Більшість полтавців, які приходять на прийом, цікавляться цим питанням у сімейних лікарів. Фахівці Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 розповіли, які послуги безкоштовно можуть отримати пацієнти. 

Алла Івко, заступник директора Центру ПМСД №2

- Перша послуга – це динамічне спостереження за пацієнтами, які мають якісь хронічні захворювання чи патологічні стани. По-друге, це спостереження за здоровою дитиною. По-третє, це діагностика та лікування найбільш поширених хвороб.

У свого сімейного лікаря, тепер можна здати й наступні аналізи:

1. Загальний аналіз крові, 

2. Загальний аналіз сечі, 

3. Аналіз крові на глюкозу, 

4. Загальний холестерин.

Окрім цього, пацієнти зможуть виміряти артеріальний тиск, вагу, зріст. Зробити електрокардіограму, швидкі тести на вагітність, тропініни, ВІЛ та вірусні гепатити. Спостерігатимуть сімейні лікарі й за вагітними жінками. А також надаватимуть окремі послуги паліативної допомоги.

Алла Івко, заступник директора Центру ПМСД №2

- Це спостереження за тяжко хворими невиліковними пацієнтами, визначення ступеню болю у цих пацієнтів і призначення їм знеболювальних ліків, як не наркотичних, так і наркотичних.

Отримавши необхідну допомогу, полтавка Людмила Леонідівна поділилась своїми враженнями від оновленого прийому. 

Людмила Оскома, полтавка

- Раніше, ви знаєте, це було складно, і не завжди хотілося йти, якусь хворобу перетерпівали, лікувалися вдома. А зараз з цим проблем немає. Я вже знаю, що мені не треба стояти в черзі, не треба чекати, записуватись, ходити сюди декілька разів. Після того, як підписана декларація, лікар вже сама відстежує Ваш візит.

Медики радять: якщо у вас виникають питання щодо нововведень в медичні галузі, не бійтесь ставити їх своїм лікарям.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію