Відкликання депутатів міської ради переноситься на рік

Нагадаємо: в середині червня одна з політичних сил зібрала підписи проти відкликання одразу 6-х обранців: Оксани Деркач, Івана Діденка, Володимира Корнійчука, Світлани Бондаревої, Ярослава Мартинюка та Тимофія Гаєвого. З чим пов’язано перенесення процедури відкликання, дізнавалась Ірина Щербак.

Ранок, депутатська кімната, журналісти – в очікуванні міського голови. Олександр Мамай вчасно з’являється на зустріч й одразу повідомляє:  цього року 6-х депутатів ніхто відкликати не зможе. Засідання виборчої комісії, на якому й мало прийнятись доленосне рішення, не відбулось. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Вчора був останній день для прийняття рішення. Тому закон про вибори свідчить одне – наступний раз депутатів можуть відкликати члени територіальної громади, тобто, 1700 підписами, через рік.

Далі міський голова пояснив: коли виборча комісія приймала підписні листи на депутатів, один із її членів, Ольга Сліпко, заявила, що не голосувала. Тому у комісії не було кворуму, а отже, за процедурою, рішення вважається неприйнятим.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Мені все-таки здається, що голова комісії прийняв певне політичне рішення, що комісію збирати немає сенсу. Так як перша комісія, яка відбулася з порушеннями, не має ознак правдивості і ознак правоти.

Мер міста закликав членів ТВК діяти у законний спосіб. Адже відповідальність за неправомірні рішення лежить саме на людях, а не на партіях, які їх висунули до складу комісії. Як приклад персональної відповідальності Олександр Мамай продемонстрував журналістам листа від поліції. В ньому йдеться: проти голови міської виборчої комісії відкрито кримінальне провадження за фактом вчинення незаконних дій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію