У Полтаві планують реконструювати вулицю Соборності та Театральну площу

Презентація бачення оновленої частини цих вулиць пройшла в приміщенні комунальної організації «Інститут розвитку міста». Згідно з проектом, передбачається капітальний ремонт тротуарів та елементів благоустрою.

В «Інституті розвитку міста» презентували бачення оновленої частини вулиці Соборності та Театральної площі. Цей проект відноситься до одного з напрямів стратегії інтегрованого розвитку міста «Полтава-2030».

Сергій Мурза, головний інженер проекту 

- В рамках реалізації даного проекту, розрахований він на чотири зони. Беспосередньо перша зона – від Європейської до вулиці Гоголя, друга зона – від вулиці Гоголя до вулиці Конституції, третя зона – в межах вулиці Конституції та парків, і четверта, остання зона, в межах від вулиці Конституції до Соборного майдану безпосередньо.

Сергій Мурза додає: реконструкція передбачає створення зручних безбар'єрних громадських просторів. Тобто, повна відсутність на вулиці бордюрів та демонтаж бруківки із заміною на тротуарну плитку. Згідно з проектом, також встановлять сучасні елементи благоустрою. А саме – антивандальні лави з портами USB для підзарядки телефонів, нові урни для сміття, компактні велопарковки, люки з індивідуальним зображенням центральної частини міста та висадять молоді дерева з приствольними решітками. Для туристів передбачені стилізовані вказівники. Очільник міста Олександр Мамай таку ініціативу підтримав. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Після того, як буде проведено всі обговорення, я думаю, в цей бюджет на 2019 рік ми закладемо якісь певні кошти. Хочу сказати, що самі ремонтні роботи – це не дуже великі затрати і не дуже великі кошти. Але встановити ці самі антивандальні лави, встановити пункти відпочинку для молоді, встановити пішохідну зону, щоб вона була повністю пішохідка, мабуть, це буде великим пріоритетом для всієї територіальної громади.

Проект оновлення вулиці Соборності розробляли протягом року, проте він – ще не остаточний. Його представлять на архітектурно-містобудівній раді, а потім – на громадських обговореннях. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради 

- Наступний етап, як і по всьому, повинна пройти експертиза, яка дає висновок про те, що все, що буде змінюватись, воно в рамках законодавства, що все це можна робити.

Міський голова під час презентації наголосив, що кожен активний полтавець може долучитися до оновлення центральної частини міста та надати свої пропозиції до проекту в Інститут розвитку міста.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію