Міську владу викликають до суду

Вже другий позов за останні місяці подають екологічні активісти. Минулого разу від міської влади вимагали змінити підхід до збору та утилізації небезпечних відходів (ртутних ламп, батарейок та іншого). Сьогодні – до відходів загалом. Переповнене сміттєзвалище, що регулярно горить та обвалюється, нестерпний запах з урн та ігнорування проблем стали основними причинами позову.

Об 11 годині біля Полтавського окружного адміністративного суду – представники громадської організації «Еколтава». Вони зверталися до міської влади з пропозиціями та проектами щодо сортування та утилізації відходів. За їх словами, влада їх ігнорує. Звернення до суду стало останньою надією для представників «Еколтави». Позов подали на основі порушень правил поводження з відходами. Останні регулюються законом про відходи.

Юлія Мельник, директор ГО «Еколтава»

- Проблема в тому, що у Полтаві немає нормальної системи поводження з відходами. Немає сортування сміття. Воно все вивозиться невідсортоване на звалище Макухівське, і це звалище вже давно переповнене. Насправді страждають люди, які живуть там, – небезпечні відходи потрапляють у воду.

Активісти додають – відходи потрапляють до річки Коломак, отруюють повітря та ґрунт. Окрім того, Макухівське сміттєзвалище побутових відходів регулярно горить, востаннє пожежники гасили його 11 червня. Вирішення проблем активісти «Еколтави» знають з досвіду інших міст та держав і пропонували рішення неодноразово.

Сергій Антоненко, активіст

- Я у минулому році подавав 5 проектів по конкурсу «Бюджет участі», які стосувалися 4 проекти по збору, сортування та переробки склобою. Але ці проекти не були допущені до конкурсу «Бюджету участі» на підставі офіційної відповіді, що потрібна програма по поводженню з відходами комплексна.

На 14 сесії Полтавської міської ради, яка відбулася 5 місяців тому, депутати виділили кошти на придбання роздільних сміттєвих контейнерів. Останні у місті все ще не з'явилися. У позові ж до суду активісти «Еколтави» назвали наступні вимоги: визнати бездіяльність очільників міста у процесі переробки сміття у Полтаві, зобов'язати владу організувати належну переробку й сортування відходів та забезпечити контроль та звітування про виконання рішення.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію